AD5220BRM50-REEL
| Manufacturer Part Number | AD5220BRM50-REEL |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Detailed Description | INCREMENT/DECREMENT DIGI-POT |
| Package | 8-MSOP |
| In Stock | 6554 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Analog Devices Inc. series electronic components. We have 6554 pieces of Analog Devices Inc. AD5220BRM50-REEL in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Tolerance | ±30% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 800ppm/°C |
| Taper | Linear |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Series | - |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 40 |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Taps | 128 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Volatile |
| Interface | Up/Down (U/D, CS) |
| Features | - |
| Configuration | Potentiometer |
Recommended Products
-
AD5220BRM100-REEL7

IC DGTL POT 100KOHM 128TAP 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BR100-REEL7

IC DGTL POT 100KOHM 128TAP 8SOICAnalog Devices Inc. -
AD5220BRMZ50

IC DGTL POT 50KOHM 128TAP 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BRZ10-REEL

IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 8SOICAnalog Devices Inc. -
AD5220BRMZ10

IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BRMZ10-REEL7

IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BRM10-REEL7

IC DGTL POT SNGL 128POS 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BR100

IC DGTL POT 100KOHM 128TAP 8SOICAnalog Devices Inc. -
AD5220BR50

IC DGTL POT SNGL 128POS 8-SOICAnalog Devices Inc. -
AD5220BRZ10-REEL7

IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 8SOICAnalog Devices Inc. -
AD5220BRMZ100

IC DGTL POT 100KOHM 128TAP 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BRZ10

IC DGTL POT 10KOHM 128TAP 8SOICAnalog Devices Inc. -
AD5220BR100-REEL

IC DGTL POT 100KOHM 128TAP 8SOICAnalog Devices Inc. -
AD5220BRMZ100-R7

IC DGTL POT 100KOHM 128TAP 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BR50-REEL7

IC DGTL POT SNGL 128POS 8-SOICAnalog Devices Inc. -
AD5220BRM50

IC DGTL POT SNGL 128POS 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BRMZ50-RL7

IC DGTL POT 50KOHM 128TAP 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BRM50-REEL7

IC DGTL POT SNGL 128POS 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BRM10

IC DGTL POT SNGL 128POS 8MSOPAnalog Devices Inc. -
AD5220BRM100

IC DGTL POT 100KOHM 128TAP 8MSOPAnalog Devices Inc.
