AD9517-1ABCPZ-RL7
| Manufacturer Part Number | AD9517-1ABCPZ-RL7 |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 48LFCSP |
| Package | 48-LFCSP-VQ (7x7) |
| In Stock | 6758 pcs |
| Data sheet | Mult Changes 09/Jun/2021Tape and Reel PackagingAD9517-1 |
Reference Price (In US Dollars)
| 750 |
|---|
| $5.756 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Analog Devices Inc. series electronic components. We have 6758 pieces of Analog Devices Inc. AD9517-1ABCPZ-RL7 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Type | Clock Generator, Fanout Distribution |
| Supplier Device Package | 48-LFCSP-VQ (7x7) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:12 |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | CMOS, LVDS, LVPECL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | CMOS, LVDS, LVPECL |
| Frequency - Max | 2.65GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Product Number | AD9517 |
Recommended Products
-
AD9516-5BCPZ

IC CLOCK GENERATOR 64LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-2BCPZ

IC CLOCK GEN 12OUTPUT 48-LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-3ABCPZ

IC CLOCK GENERATOR 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-1BCPZ-REEL7

IC CLOCK GEN 2.5GHZ VCO 48-LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9516-4BCPZ

IC CLOCK GENERATOR 64LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-2A/PCBZ

BOARD EVALUATION FOR AD9517-2AAnalog Devices Inc. -
AD9517-1A/PCBZ

BOARD EVALUATION FOR AD9517-1AAnalog Devices Inc. -
AD9517-2ABCPZ-RL7

IC CLOCK GENERATOR 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-0ABCPZ-RL7

IC CLOCK GENERATOR 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9516-5/PCBZ

BOARD EVAL FOR AD9516-5 2.5GHZAnalog Devices Inc. -
AD9516-4BCPZ-REEL7

IC CLOCK GENERATOR 64LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-1BCPZ

IC CLOCK GEN 2.5GHZ VCO 48-LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-3BCPZ

IC CLOCK GEN 12OUTPUT 48-LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-0A/PCBZ

BOARD EVALUATION FOR AD9517-0AAnalog Devices Inc. -
AD9517-1ABCPZ

IC CLOCK GENERATOR 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9516-5BCPZ-REEL7

IC CLOCK GENERATOR 64LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-0ABCPZ

IC CLOCK GENERATOR 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-3A/PCBZ

BOARD EVALUATION FOR AD9517-3AAnalog Devices Inc. -
AD9517-2ABCPZ

IC CLOCK GENERATOR 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9517-3ABCPZ-RL7

IC CLOCK GENERATOR 48LFCSPAnalog Devices Inc.
