AD9544BCPZ
| Manufacturer Part Number | AD9544BCPZ |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Detailed Description | IC CLOCK SYNCHRONIZER 48LFCSP |
| Package | 48-LFCSP (7x7) |
| In Stock | 5293 pcs |
| Data sheet | AD9544 Reference ManualAD9544AD9544BCPZ 08/Aug/2022 |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 80 | 230 | 440 |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.836 | $9.993 | $9.544 | $8.534 | $8.141 | $7.945 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Analog Devices Inc. series electronic components. We have 5293 pieces of Analog Devices Inc. AD9544BCPZ in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.465V |
| Type | Clock Synchronizer |
| Supplier Device Package | 48-LFCSP (7x7) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 4:10 |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Package | Tray |
| PLL | Yes |
| Output | CML, HCSL, LVDS or Single-Ended |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Differential or Single-Ended |
| Frequency - Max | 2.4GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Product Number | AD9544 |
Recommended Products
-
AD9544BCPZ-REEL7

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9546BCPZ

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9545/PCBZ

EVAL BRD FOR JITTER CLEANER +/PPAnalog Devices Inc. -
AD9540BCPZ-REEL7

IC CLOCK GENERATOR 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9548/PCBZ

BOARD EVAL FOR AD9548Analog Devices Inc. -
AD9544/PCBZ

EVALUATION BOARD AD9544Analog Devices Inc. -
AD9542BCPZ-REEL7

IC CLOCK SYNTHESIZER 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9543/PCBZ

EVALUATION BOARD AD9543Analog Devices Inc. -
AD9540/PCBZ

BOARD EVAL CLK GEN SYNTH 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9545BCPZ-REEL7

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9547BCPZ-REEL7

IC CLOCK GEN/SYNCHRONIZR 64LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9545BCPZ

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9543BCPZ

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9547BCPZ

IC CLOCK GEN/SYNCHRONIZR 64LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9542BCPZ

IC CLOCK SYNTHESIZER 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9542/PCBZ

EVALUATION BOARD AD9542Analog Devices Inc. -
AD9543BCPZ-REEL7

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9540BCPZ

IC CLOCK GENERATOR 48LFCSPAnalog Devices Inc. -
AD9547/PCBZ

BOARD EVALUATION FOR AD9547Analog Devices Inc. -
AD9546BCPZ-REEL7

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48LFCSPAnalog Devices Inc.
