ADF4113HVBRUZ
| Manufacturer Part Number | ADF4113HVBRUZ |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Detailed Description | IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOP |
| Package | 16-TSSOP |
| In Stock | 20333 pcs |
| Data sheet | ADF4113HV |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| $2.748 | $2.482 | $2.367 | $2.055 | $1.963 | $1.789 | $1.634 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Analog Devices Inc. series electronic components. We have 20333 pieces of Analog Devices Inc. ADF4113HVBRUZ in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Type | Clock/Frequency Synthesizer (RF) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Package | Tube |
| PLL | Yes |
| Output | Clock |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | CMOS, TTL |
| Frequency - Max | 4GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/No |
| Base Product Number | ADF4113 |
Recommended Products
-
ADF4117BRU-REEL7

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4113BRUZ-REEL7

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4113BCP

IC PLL FREQ SYNTHESIZER 20-LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4116BRU-REEL7

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4116BRUZ-REEL

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4117BRUZ

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4116BRUZ

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4113BRU-REEL7

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4113BCPZ

IC CLK/FREQ SYNTH 20LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4113HVBCPZ

IC CLK/FREQ SYNTH 20LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4113HVBRUZ-RL7

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4113BRUZ-REEL

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4117BRU

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4113HVBCPZ-RL7

IC CLK/FREQ SYNTH 20LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4113HVBRUZ-RL

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4116BRUZ-REEL7

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4113BRU

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4113BRUZ

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4113BCPZ-RL7

IC CLK/FREQ SYNTH 20LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4116BRU

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc.
