ADF4169CCPZ-RL7
| Manufacturer Part Number | ADF4169CCPZ-RL7 |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Detailed Description | IC PLL FREQ SYNTHESIZER 24LFCSP |
| Package | 24-LFCSP-WQ (4x4) |
| In Stock | 5315 pcs |
| Data sheet | ADF4169Tape and Reel Packaging |
Reference Price (In US Dollars)
| 1500 |
|---|
| $6.147 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Analog Devices Inc. series electronic components. We have 5315 pieces of Analog Devices Inc. ADF4169CCPZ-RL7 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.45V |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP-WQ (4x4) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 2:1 |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | Clock |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Main Purpose | FMCW Radar |
| Input | CMOS |
| Frequency - Max | 13.5GHz |
| Differential - Input:Output | Yes/No |
| Base Product Number | ADF4169 |
Recommended Products
-
ADF4159WCCPZ-RL7

IC FREQ SYNTH 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4169CCPZ

IC PLL FREQ SYNTHESIZER 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4157BRUZ-RL7

IC FRACT N SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4169WCCPZ

IC PLL FREQ SYNTHESIZER 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4158CCPZ-RL7

IC FRACT N SYNTH 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4196BCPZ

IC FREQ SYNTH 32LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4196BCPZ-RL7

IC FREQ SYNTH 32LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4159CCPZ

IC PLL FREQ SYNTHESIZER 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4159CCPZ-RL7

IC PLL FREQ SYNTHESIZER 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4159WCCPZ

IC FREQ SYNTH 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4169WCCPZ-RL7

IC PLL FREQ SYNTHESIZER 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4158WCCPZ-RL7

IC FRACT N SYNTH 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4158WCCPZ

IC FRACT N SYNTH 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4158CCPZ

IC FRACT N SYNTH 24LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4206BRUZ-RL

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4208BRU

IC PLL FREQ SYNTHESIZER 20-TSSOPAnalog Devices Inc. -
ADF4193BCPZ-RL7

IC CLK/FREQ SYNTH 32LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4193BCPZ-RL

IC CLK/FREQ SYNTH 32LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4193WCCPZ-RL7

IC CLK/FREQ SYNTH 32LFCSPAnalog Devices Inc. -
ADF4193BCPZ

IC CLK/FREQ SYNTH 32LFCSPAnalog Devices Inc.
