LTC2233CUK#PBF
| Manufacturer Part Number | LTC2233CUK#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Detailed Description | IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFN |
| Package | 48-QFN (7x7) |
| In Stock | 6966 pcs |
| Data sheet | LTC2232/33Material Declaration LTC2233CUK#PBF |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|
| $7.859 | $7.224 | $6.924 | $6.101 | $5.801 | $5.427 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Analog Devices Inc. series electronic components. We have 6966 pieces of Analog Devices Inc. LTC2233CUK#PBF in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply, Digital | 3.1V ~ 3.5V |
| Voltage - Supply, Analog | 3.1V ~ 3.5V |
| Supplier Device Package | 48-QFN (7x7) |
| Series | - |
| Sampling Rate (Per Second) | 80M |
| Reference Type | External, Internal |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Package / Case | 48-WFQFN Exposed Pad |
| Package | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits | 10 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Features | - |
| Data Interface | Parallel |
| Configuration | S/H-ADC |
| Base Product Number | LTC2233 |
| Architecture | Pipelined |
Recommended Products
-
LTC2233CUK#PBF

LTC2233 - 10-BIT, 80MSPS ADCLinear Technology -
LTC2232CUK#PBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2236CUH#PBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 32QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2231IUP#PBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 64QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2234CUK#TRPBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2232IUK#PBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNLinear Technology -
LTC2233CUK#TRPBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2234IUK#TRPBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2233IUK#TRPBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2233IUK#PBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2234IUK#PBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNLinear Technology -
LTC2232IUK#TRPBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNLinear Technology -
LTC2234IUK#PBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2232IUK#PBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2231IUP#TRPBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 64QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2234CUK#PBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2232CUK#TRPBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2232IUK#TRPBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 48QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2231CUP#TRPBF

IC ADC 10BIT PIPELINED 64QFNAnalog Devices Inc. -
LTC2231IUP

IC ADC 10BIT PIPELINED 64QFNAnalog Devices Inc.
