LTC6905MPS5#TRMPBF
| Manufacturer Part Number | LTC6905MPS5#TRMPBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Detailed Description | IC OSC SILICON PROG TSOT23-5 |
| Package | TSOT-23-5 |
| In Stock | 14455 pcs |
| Data sheet | LTC6905Tape and Reel Packaging |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 |
|---|---|
| $3.522 | $3.3 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Analog Devices Inc. series electronic components. We have 14455 pieces of Analog Devices Inc. LTC6905MPS5#TRMPBF in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Supplier Device Package | TSOT-23-5 |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 17MHz ~ 170MHz |
| Current - Supply | 14 mA |
| Count | - |
| Base Product Number | LTC6905 |
Recommended Products
-
LTC6905IS5-133#TRPBF

IC OSC SILICON 133MHZ TSOT23-5Analog Devices Inc. -
LTC6905IS5-100#TRMPBF

IC OSC SILICON 100MHZ TSOT23-5Analog Devices Inc. -
LTC6905IS5#TRPBF

LTC6905 - 17MHz to 170MHz ResistLinear Technology -
LTC6905IS5-133#TRMPBF

IC OSC SILICON 133MHZ TSOT23-5Analog Devices Inc. -
LTC6905IS5-100#TRPBF

IC OSC SILICON 100MHZ TSOT23-5Analog Devices Inc. -
LTC6906HS6#TRPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6905IS5-96#TRMPBF

IC OSC SILICON 96MHZ TSOT23-5Analog Devices Inc. -
LTC6906IS6#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6906HS6#TRM

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6906IS6#TRM

LTC6906 - 10KHZ TO 1MHZ RESISTORLinear Technology -
LTC6906HS6#TR

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6906CS6#TRPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6905MPS5#TRPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-5Analog Devices Inc. -
LTC6905IS5-100#PBF

LTC6905 - 17MHZ TO 170MHZ RESISTLinear Technology -
LTC6905IS5-80#TRMPBF

IC OSC SILICON 80MHZ TSOT23-5Analog Devices Inc. -
LTC6905IS5-96#TRPBF

IC OSC SILICON 96MHZ TSOT23-5Analog Devices Inc. -
LTC6905IS5-80#TRPBF

IC OSC SILICON 80MHZ TSOT23-5Analog Devices Inc. -
LTC6906CS6#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6906IS6#TRM

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6906HS6#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc.
