LTC6948IUFD-2#PBF
| Manufacturer Part Number | LTC6948IUFD-2#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Detailed Description | IC CLK/FREQ SYNTH 28QFN |
| Package | 28-QFN (4x5) |
| In Stock | 6241 pcs |
| Data sheet | LTC69482.73KHzMaterial Declaration LTC6948IUFD-2#PBF |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 100 | 250 | 500 |
|---|---|---|---|---|---|
| $8.063 | $7.412 | $7.104 | $6.26 | $5.952 | $5.568 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Analog Devices Inc. series electronic components. We have 6241 pieces of Analog Devices Inc. LTC6948IUFD-2#PBF in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 5.25V |
| Type | Clock/Frequency Synthesizer (RF/IF), Fractional N |
| Supplier Device Package | 28-QFN (4x5) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Package / Case | 28-WFQFN Exposed Pad |
| Package | Tube |
| PLL | Yes |
| Output | Clock |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 4.91GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Product Number | LTC6948 |
Recommended Products
-
LTC6948IUFD-1#TRPBF

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6948IUFD-3#TRPBF

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6947IUFD

IC POWER MANAGEMENTAnalog Devices Inc. -
LTC6948IUFD-2

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC694CN8-3.3

IC MPU SUPRVISRY CIRC 3.3V 8-DIPADI (Analog Devices, Inc.) -
LTC6947IUFD#TRPBF

IC SYNTHESIZER FRACT-N PLL 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6946IUFD-4

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6948IUFD-2#TRPBF

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6948IUFD-4#TRPBF

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6946IUFD-4#TRPBF

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6948IUFD-3#PBF

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC694CN8-3.3#PBF

IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8DIPAnalog Devices Inc. -
LTC6948IUFD-1#PBF

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6946IUFD-4#PBF

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6948IUFD-4#PBF

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC694CN8#PBF

IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 8DIPAnalog Devices Inc. -
LTC6947IUFD#PBF

IC SYNTHESIZER FRACT-N PLL 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6948IUFD-1

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6948IUFD-4

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc. -
LTC6948IUFD-3

IC CLK/FREQ SYNTH 28QFNAnalog Devices Inc.
