LTC6992IS6-1#TRPBF
| Manufacturer Part Number | LTC6992IS6-1#TRPBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Detailed Description | IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 |
| Package | TSOT-23-6 |
| In Stock | 28870 pcs |
| Data sheet | Mult Dev Wafer Chgs 30/Jun/2020LTC6992-1/2/3/4Rarely Asked Questions—Issue 162Tape and Reel Packaging |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| $2.423 | $2.176 | $2.057 | $1.783 | $1.691 | $1.518 | $1.294 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Analog Devices Inc. series electronic components. We have 28870 pieces of Analog Devices Inc. LTC6992IS6-1#TRPBF in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 5.5V |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Series | TimerBlox® |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 3.81Hz ~ 1MHz |
| Current - Supply | 365 µA |
| Count | - |
| Base Product Number | LTC6992 |
Recommended Products
-
LTC6992HS6-4#WTRPBF

TIMERBLOX: V-CONTROLLED PULSE WIAnalog Devices Inc. -
LTC6992MPS6-1#TRPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6992IDCB-2#TRPBF

IC OSC SILICON PROG 6-DFNAnalog Devices Inc. -
LTC6992IS6-2#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6992IS6-2#TRPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6992IDCB-4#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG 6-DFNAnalog Devices Inc. -
LTC6992IS6-3#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6992IS6-4#TRPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6992IS6-3#TRPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6992IDCB-2#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG 6-DFNAnalog Devices Inc. -
LTC6992MPS6-2#TRPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6992IDCB-3#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG 6-DFNAnalog Devices Inc. -
LTC6992MPS6-2#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6992MPS6-1#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6992IDCB-4#TRPBF

IC OSC SILICON PROG 6-DFNAnalog Devices Inc. -
LTC6992IS6-4#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc. -
LTC6992IDCB-1#TRPBF

IC OSC SILICON PROG 6-DFNAnalog Devices Inc. -
LTC6992IDCB-3#TRPBF

IC OSC SILICON PROG 6-DFNAnalog Devices Inc. -
LTC6992IDCB-1#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG 6-DFNAnalog Devices Inc. -
LTC6992IS6-1#TRMPBF

IC OSC SILICON PROG TSOT23-6Analog Devices Inc.
