CAT5113YI-00-GT3
| Manufacturer Part Number | CAT5113YI-00-GT3 |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Detailed Description | IC DGT POT 100KOHM 100TAP 8TSSOP |
| Package | 8-TSSOP |
| In Stock | 5458 pcs |
| Data sheet | Mult Dev EOL 08/Jul/2021CAT5113CAT5113Material Declaration CAT5113YI-00-GT3onsemi REACHonsemi RoHS |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all onsemi series electronic components. We have 5458 pieces of onsemi CAT5113YI-00-GT3 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 6V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | 300ppm/°C |
| Taper | Linear |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Series | - |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 1000 (Max) |
| Resistance (Ohms) | 100k |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Taps | 100 |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Interface | Up/Down (U/D, INC, CS) |
| Features | - |
| Configuration | Potentiometer |
| Base Product Number | CAT5113 |
Recommended Products
-
CAT5113YI-01GTQJ

IC REG LINEARonsemi -
CAT5113YI-00-T3

IC DGT POT 100KOHM 100TAP 8TSSOPonsemi -
CAT5113YI-00-GQJ

IC REG LINEARonsemi -
CAT5113VI-50-T3

IC DGTL POT 50KOHM 100TAP 8SOIConsemi -
CAT5113YI-01-26645

TAP DIGITALLY PROGRAMMABLE POTENCatalyst Semiconductor Inc. -
CAT5113YI-00T-QJ

IC REG LINEARonsemi -
CAT5113VI50

IC DGTL POT 50KOHM 100TAP 8SOIConsemi -
CAT5113YI-10-GT3

IC DGTL POT 10KOHM 100TAP 8TSSOPonsemi -
CAT5113YI-10-QJ

IC REG LINEARonsemi -
CAT5113YI-01-GT3

IC DGTL POT 1KOHM 100TAP 8TSSOPonsemi -
CAT5113YI-01-T3

IC DGTL POT 1KOHM 100TAP 8TSSOPonsemi -
CAT5113YI-01T-QJ

IC REG LINEARonsemi -
CAT5113VI01

IC DGTL POT 1KOHM 100TAP 8SOIConsemi -
CAT5113VI00

DIGITAL POT, 1 FUNC, 100000OHM,Catalyst Semiconductor Inc. -
CAT5113YI-00

CAT5113 - 100-TAP DIGITALLY PROGCatalyst Semiconductor Inc. -
CAT5113YI-00-G

IC DGT POT 100KOHM 100TAP 8TSSOPonsemi -
CAT5113YI-00-QJ

IC REG LINEARonsemi -
CAT5113VI10

DIGIPOT, 100 POSITIONSonsemi -
CAT5113Y-01

100-TAP DIGIPOTCatalyst Semiconductor Inc. -
CAT5113VI-50T-QJ

IC REG LINEARonsemi