NBSG11BAHTBG
| Manufacturer Part Number | NBSG11BAHTBG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Detailed Description | IC CLK BUFFER 1:2 12GHZ 16FCBGA |
| Package | 16-FCBGA (4x4) |
| In Stock | 3951 pcs |
| Data sheet | NBSG11Multiple Devices 05/Oct/2010onsemi REACHonsemi RoHS |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all onsemi series electronic components. We have 3951 pieces of onsemi NBSG11BAHTBG in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.465V |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package | 16-FCBGA (4x4) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Package / Case | 16-LBGA, FCBGA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Output | RSECL, RSNECL, RSPECL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | CML, LVCMOS, LVDS, LVTTL, NECL, RSNECL, PECL |
| Frequency - Max | 12 GHz |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Product Number | NBSG11 |
Recommended Products
-
NBS-CS-20HD

031-3263-000ITT Cannon, LLC -
NBSG14BA

IC CLK BUFFER 1:4 12GHZ 16FCBGAonsemi -
NBSG14BAHTBG

IC CLK BUFFER 1:4 12GHZ 16FCBGAonsemi -
NBSG11MNR2G

IC CLK BUFFER 1:2 12GHZ 16QFNonsemi -
NBSG11BAR2

IC CLK BUFFER 1:2 12GHZ 16FCBGAonsemi -
NBSG11BA

IC CLK BUFFER 1:2 12GHZ 16FCBGAonsemi -
NBSG11MNHTBG

IC CLK BUFFER 1:2 12GHZ 16QFNonsemi -
NBSG11MNG

IC CLK BUFFER 1:2 12GHZ 16QFNonsemi -
NBSG14BAEVB

BOARD EVALUATION BBG NBSG14BAonsemi -
NBS2000N04S05

DC DC CONVERTER 3-6VNetPower -
NBSG111BAR2

IC CLK BUFFER 2:10 6GHZ 49FCBGAonsemi -
NBSG111BA

IC CLK BUFFER 2:10 6GHZ 49FCBGAonsemi -
NBSG11MNR2

IC CLK BUFFER 1:2 12GHZ 16QFNonsemi -
NBSG14BAR2

IC CLK BUFFER 1:4 12GHZ 16FCBGAonsemi -
NBSG11MN

IC CLK BUFFER 1:2 12GHZ 16QFNonsemi -
NBSG11MAG

IC CLK BUFFER 1:2 12GHZ 16LGAonsemi -
NBS1000N08S05

DC DC CONVERTER 0.75-5.5VNetPower -
NBSG11BAEVB

BOARD EVALUATION BBG NBSG11BAonsemi -
NBSG111BAEVB

BOARD EVALUATION BBG NBSG111BAonsemi -
NBSG111BAHTBG

IC CLK BUFFER 2:10 6GHZ 49FCBGAonsemi