PCS3PS550AG-08CR
| Manufacturer Part Number | PCS3PS550AG-08CR |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Detailed Description | IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8WDFN |
| Package | 8-WDFN (2x2) |
| In Stock | 4027 pcs |
| Data sheet | Cylindrical Battery HoldersCylindrical Battery Holdersonsemi RoHS |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all onsemi series electronic components. We have 4027 pieces of onsemi PCS3PS550AG-08CR in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 3.6V |
| Supplier Device Package | 8-WDFN (2x2) |
| Series | Timing-Safe™ |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Package / Case | 8-WFDFN |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | Clock |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 36MHz |
| Divider/Multiplier | - |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | PCS3PS |
Recommended Products
-
PCS4D18-100N-RC

10H30% POWER CHIP SHIELDED INDUCAllied Components International -
PCS3X15-100M

10UH, SHIELDED POWER INDUCTORAllied Components International -
PCS3P7303AG-08TR

IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8WDFNonsemi -
PCS3P7300AG-08SR

IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8SOIConsemi -
PCS3P8103AG-06JR

IC CLK EMI REDUCTION FREQ TSOT-6onsemi -
PCS4048W

40"X48" PLASTIC CORRUGATED SHEETBox Partners -
PCS3P25811AG08SR

IC CLOCK GEN 4-32MHZ 8-SOIConsemi -
PCS4048B

40"X48" PLASTIC CORRUGATED SHEETBox Partners -
PCS3P7300AG-08TR

IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8TSSOPonsemi -
PCS4D18-220N-RC

22H30% POWER CHIP SHIELDED INDUCAllied Components International -
PCS3P7303AG-08CR

IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8WDFNonsemi -
PCS4D18-1R0N-RC

1.0H30% POWER CHIP SHIELDED INDAllied Components International -
PCS4896W

PLASTIC CORRUGATED SHEETS 48X96"Box Partners -
PCS3P7300AG-08TT

IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8TSSOPonsemi -
PCS4896B

PLASTIC CORRUGATED SHEETS 48X96"Box Partners -
PCS3P73U00AG08TR

IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8TSSOPonsemi -
PCS3P7300AG-08ST

IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8SOIConsemi -
PCS3P8504AG-08CR

IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8WDFNonsemi -
PCS4D18-101N-RC

100H30% POWER CHIP SHIELDED INDUAllied Components International -
PCS4D18-2R2N-RC

2.2H30% POWER CHIP SHIELDED INDUAllied Components International