AM9513A/BUA
| Manufacturer Part Number | AM9513A/BUA |
|---|---|
| Manufacturer | Advanced Micro Devices |
| Detailed Description | PROGRAMMABLE TIMER, 5 TIMER(S) |
| Package | 44-CLCC |
| In Stock | 122 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 |
|---|
| $282.213 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Advanced Micro Devices series electronic components. We have 122 pieces of Advanced Micro Devices AM9513A/BUA in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Type | Timer Control |
| Supplier Device Package | 44-CLCC |
| Series | - |
| Package / Case | 44-CLCC |
| Package | Bulk |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | - |
| Current - Supply | 275 mA |
| Count | - |
Recommended Products
-
AM9516A-8PC

UNIVERSAL DMA CONTROLLER (UDC)Advanced Micro Devices -
AM9469-T16E-13

IC MOTOR DRIVER 2.4V-18V 16TSSOPDiodes Incorporated -
AM9518DC

DATA ENCRYPTION CIRCUIT, MOS, CDAdvanced Micro Devices -
AM943B1441

943 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTERAnatech Electronics Inc. -
AM9513ADIB

AM9513 - Programmable Timer, 5 TRochester Electronics, LLC -
AM942B1289

942 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTERAnatech Electronics Inc. -
AM9516A-8JC

UNIVERSAL DMA CONTROLLER (UDC)Advanced Micro Devices -
AM942B1285

942 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTERAnatech Electronics Inc. -
AM9517A-5JC

MULTIMODE DMA CONTROLLERAdvanced Micro Devices -
AM93L425PC

IC RAM 1KBIT PARALLEL 16DIPAdvanced Micro Devices -
AM9468-T16-13

IC MOTOR DRIVER 2.4V-18V 16TSSOPDiodes Incorporated -
AM93L422PC

IC RAM 1KBIT PARALLEL 22DIPAdvanced Micro Devices -
AM947B1663

947.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTAnatech Electronics Inc. -
AM9517A-5JCTR

MULTIMODE DMA CONTROLLERAdvanced Micro Devices -
AM9516A-1PC

UNIVERSAL DMA CONTROLLERAdvanced Micro Devices -
AM9519A/BUA

UNIVERSAL INTERRUPT CONTROLLERAdvanced Micro Devices -
AM9516A-6JC

UNIVERSAL DMA CONTROLLER (UDC)Advanced Micro Devices -
AM942B1399

942.5 MHZ BAND PASS FILTERAnatech Electronics Inc. -
AM942S157

942 MHz Saw FilterAnatech Electronics Inc. -
AM9518PC

DATA ENCRYPTION CIRCUIT, MOS, PDAdvanced Micro Devices
