CY22150KFZXCT
| Manufacturer Part Number | CY22150KFZXCT |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 16TSSOP |
| Package | 16-TSSOP |
| In Stock | 18248 pcs |
| Data sheet | Cylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
| 2500 |
|---|
| $2.313 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Infineon Technologies series electronic components. We have 18248 pieces of Infineon Technologies CY22150KFZXCT in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.465V |
| Type | Clock Generator, Fanout Distribution |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173', 4.40mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | CMOS |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVCMOS, LVTTL, Crystal |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | CY22150 |
Recommended Products
-
CY22150KFI

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPInfineon Technologies -
CY22150KZXI-311T

CLOCKSCypress Semiconductor Corp -
CY22150KFZXI

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPInfineon Technologies -
CY22150ZI-311

ONE-PLL GENERAL PURPOSE FLASH-PRCypress Semiconductor Corp -
CY22180FSXC

IC CLOCK GENERATOR 8SOICInfineon Technologies -
CY22150ZI-304

ONE-PLL GENERAL PURPOSE FLASH-PRCypress Semiconductor Corp -
CY22150FZXCT

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPInfineon Technologies -
CY22150KFC

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPInfineon Technologies -
CY22150KFZXC

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPInfineon Technologies -
CY22150FZZC

CLOCK GENERATOR, 166.6MHZCypress Semiconductor Corp -
CY22150KZXI-311

CLOCKSCypress Semiconductor Corp -
CY22150KFZXCKP

CLOCKSCypress Semiconductor Corp -
CY22150FZXIT

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPInfineon Technologies -
CY22150ZC-315

CLOCK GENERATORCypress Semiconductor Corp -
CY22150KFZXCKA

CLOCKSCypress Semiconductor Corp -
CY22150KZXI-304

CLOCKSCypress Semiconductor Corp -
CY22150KFZXIT

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPInfineon Technologies -
CY22150ZXI-317

7C841400A-ZZIInfineon Technologies -
CY22150KFCT

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPInfineon Technologies -
CY22150FZXI

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPInfineon Technologies