CY2305CSXC-1HT
| Manufacturer Part Number | CY2305CSXC-1HT |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Detailed Description | IC FANOUT BUFFER 8SOIC |
| Package | 8-SOIC |
| In Stock | 24815 pcs |
| Data sheet | 2.73KHzDate Code/Shelf Life Chgs 18/Jul/2019Ship Label REVCylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| $2.892 | $2.612 | $2.491 | $2.163 | $2.065 | $1.883 | $1.849 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Infineon Technologies series electronic components. We have 24815 pieces of Infineon Technologies CY2305CSXC-1HT in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:5 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154', 3.90mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | LVCMOS |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVCMOS, LVTTL |
| Frequency - Max | 133.33MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | CY2305 |
Recommended Products
-
CY2305CSXA-1H

IC FANOUT BUFFER 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSX-1

CY2305 - 3.3 V Zero Delay ClockCypress Semiconductor Corp -
CY2305CSXI-1H

IC FANOUT BUFFER 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSXC-1HKA

CY2305 - 3.3 V Zero Delay ClockCypress Semiconductor Corp -
CY2305CSXI-1KP

CY2305 - 3.3 V Zero Delay ClockCypress Semiconductor Corp -
CY2305CSXA-1HT

IC FANOUT BUFFER 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSXI-1HKA

CY2305 - 3.3 V Zero Delay ClockCypress Semiconductor Corp -
CY2305CSXC-1HKP

CY2305 - 3.3 V Zero Delay ClockCypress Semiconductor Corp -
CY2305CSX1-1H

CY2305 - 3.3 V Zero Delay ClockCypress Semiconductor Corp -
CY2305CSXC-1KP

CY2305 - 3.3 V Zero Delay ClockCypress Semiconductor Corp -
CY2305CSXI-1T

IC FANOUT BUFFER 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSXA-1T

IC CLK ZDB 5OUT 133MHZ 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSXI-1

IC FANOUT BUFFER 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSXC-1KA

CY2305 - 3.3 V Zero Delay ClockCypress Semiconductor Corp -
CY2305CSXI-1HT

IC FANOUT BUFFER 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSXC-1H

IC FANOUT BUFFER 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSXC-1

IC FANOUT BUFFER 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSXC-1T

IC FANOUT BUFFER 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSXA-1

IC FANOUT BUFFER 8SOICInfineon Technologies -
CY2305CSXI-1HKP

CY2305 - 3.3 V Zero Delay ClockCypress Semiconductor Corp