CY25200-ZXC002AT
| Manufacturer Part Number | CY25200-ZXC002AT |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Detailed Description | IC FANOUT BUFFER 16TSSOP |
| Package | 16-TSSOP |
| In Stock | 4292 pcs |
| Data sheet | Date Code/Shelf Life Chgs 18/Jul/2019Ship Label REV |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Infineon Technologies series electronic components. We have 4292 pieces of Infineon Technologies CY25200-ZXC002AT in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.465V |
| Type | Fanout Buffer (Distribution), Spread Spectrum Clock Generator |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | VDDL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Clock, Crystal |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | CY25200 |
Recommended Products
-
CY2510ZXC-1

IC FANOUT BUFFER 24TSSOPInfineon Technologies -
CY25100ZXI08T

IC FLD/FACTORY PROG SSCLK 8TSSOPInfineon Technologies -
CY25200-ZXC002A

IC PROG SLK GENERATOR 16-TSSOPCypress Semiconductor Corp -
CY2510ZXC-1T

IC FANOUT BUFFER 24TSSOPInfineon Technologies -
CY25200-ZXC004A

CLOCK GENERATOR 8MHZ TO 166MHZ ICypress Semiconductor Corp -
CY25200-ZXC010A

CY25200 - Programmable Spread SpCypress Semiconductor Corp -
CY25200-ZXC009B

CY25200 - Programmable Spread SpCypress Semiconductor Corp -
CY25100ZXIF

IC FANOUT BUFFER 8TSSOPInfineon Technologies -
CY25100ZXI31T

IC FANOUT BUFFER 8TSSOPInfineon Technologies -
CY25200-ZXC010AT

IC FANOUT BUFFER 16TSSOPInfineon Technologies -
CY25200FZXC

IC FANOUT BUFFER 16TSSOPInfineon Technologies -
CY25200-ZXC009BT

CY25200 - Programmable Spread SpCypress Semiconductor Corp -
CY25200FZXCT

IC FANOUT BUFFER 16TSSOPInfineon Technologies -
CY25100ZXI31

IC FANOUT BUFFER 8TSSOPInfineon Technologies -
CY25100ZXIFT

IC FANOUT BUFFER 8TSSOPInfineon Technologies -
CY25200-ZXC009A

IC CLOCK GEN PROG 3.3V 16-TSSOPInfineon Technologies -
CY2510ZC-1

IC ZD BUFFER 24TSSOPCypress Semiconductor Corp -
CY25200-ZXC008A

7C841400A-ZZCInfineon Technologies -
CY25103SXC-2

IC CLOCK GEN PROG SPECT 8-SOICInfineon Technologies -
CY25200-ZXC004AT

CY25200 - Programmable Spread SpCypress Semiconductor Corp