CY7B994V-5BBC
| Manufacturer Part Number | CY7B994V-5BBC |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Technologies |
| Detailed Description | IC CLK BUFF 100TBGA |
| Package | 100-TBGA (11x11) |
| In Stock | 3011 pcs |
| Data sheet | CY7B993V,994VDate Code/Shelf Life Chgs 18/Jul/2019Ship Label REVMult Dev EOL 19/Mar/2019 |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 |
|---|---|
| $16.892 | $15.76 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Infineon Technologies series electronic components. We have 3011 pieces of Infineon Technologies CY7B994V-5BBC in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.97V ~ 3.63V |
| Type | Clock Buffer, Fanout Distribution |
| Supplier Device Package | 100-TBGA (11x11) |
| Series | RoboClock™ |
| Ratio - Input:Output | 4:18 |
| Package / Case | 100-LBGA |
| Package | Tray |
| PLL | Yes |
| Output | LVTTL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVPECL, LVTTL |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | CY7B994 |
Recommended Products
-
CY7B994V-5BBCKB

MULTI-PHASE PLL CLOCK BUFFERCypress Semiconductor Corp -
CY7B994V-2BBIT

IC CLK BUFF 100TBGAInfineon Technologies -
CY7B994V-5AXCKJ

MULTI-PHASE PLL CLOCK BUFFERCypress Semiconductor Corp -
CY7B994V-2BBXCT

IC CLK BUFF 100TBGAInfineon Technologies -
CY7B994V-2BBXIT

IC CLK BUFF 100TBGAInfineon Technologies -
CY7B9950AXC

IC CLK BUFF 32TQFPCypress Semiconductor Corp -
CY7B994V-5BBI

IC CLK BUFF 100TBGACypress Semiconductor Corp -
CY7B994V-5BBCT

IC CLK BUFF 100TBGAInfineon Technologies -
CY7B994V-5BBXC

IC CLK BUFF 100TBGAInfineon Technologies -
CY7B994V-2BBXI

IC CLK BUFF 100TBGAInfineon Technologies -
CY7B994V-5AXC

IC CLK BUFF 100TQFPInfineon Technologies -
CY7B994V-2BBXC

IC CLK BUFF 100TBGAInfineon Technologies -
CY7B994V-5BBXI

IC CLK BUFF 100TBGAInfineon Technologies -
CY7B994V-5AXIT

IC CLK BUFF 100TQFPInfineon Technologies -
CY7B994V-5AXCT

IC CLK BUFF 100TQFPInfineon Technologies -
CY7B994V-5BBXIT

IC CLK BUFF 100TBGAInfineon Technologies -
CY7B994V-5BBXCT

IC CLK BUFF 100TBGAInfineon Technologies -
CY7B9950AXCT

IC CLK BUFF 32TQFPInfineon Technologies -
CY7B994V-5AXI

IC CLK BUFF 100TQFPInfineon Technologies -
CY7B9950AI

IC CLK BUFF 32TQFPCypress Semiconductor Corp