W162-09GT
| Manufacturer Part Number | W162-09GT |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor Corp |
| Detailed Description | IC CLK ZD BUF 3:9 133MHZ 16SOIC |
| Package | 16-SOIC |
| In Stock | 76663 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
| 249 |
|---|
| $0.496 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Cypress Semiconductor Corp series electronic components. We have 76663 pieces of Cypress Semiconductor Corp W162-09GT in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.97V ~ 3.63V |
| Type | Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 3:9 |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Package | Bulk |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | - |
| Frequency - Max | 133 MHz |
| Differential - Input:Output | No/No |
Recommended Products
-
W162-09G

IC CLK ZD BUF 3:9 133MHZ 16SOICCypress Semiconductor Corp -
W16280-3PG-P-318

CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMPConxall/Switchcraft -
W16280-2PG-311

MICRO-CON-X CABLE END, 2-PIN #20Conxall/Switchcraft -
W16280-3PG-522

MICRO-CON-X CABLE END, 3-PIN #20Conxall/Switchcraft -
W16280-2SG-P-318

CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMPConxall/Switchcraft -
W16280-2SG-P-311

CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMPConxall/Switchcraft -
W16280-2PG-522

MICRO-CON-X CABLE END, 2-PIN #20Conxall/Switchcraft -
W16280-3PG-P-311

CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMPConxall/Switchcraft -
W16-4044

PBS SPDT 10A 28VDC 250VAC UL MICLumex Opto/Components Inc. -
W16280-2PG-P-318

CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMPConxall/Switchcraft -
W16280-2SG-522

MICRO-CON-X CABLE END, 2-PIN #20Conxall/Switchcraft -
W16280-3PG-P-315

CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMPConxall/Switchcraft -
W16280-2SG-315

MICRO-CON-X CABLE END, 2-PIN #20Conxall/Switchcraft -
W16280-2PG-P-311

CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMPConxall/Switchcraft -
W16280-2PG-P-315

CONN PLUG MALE 2POS GOLD CRIMPConxall/Switchcraft -
W16-111

PBS SPDT 10A 28VDC 250VAC UL MICLumex Opto/Components Inc. -
W16-31-31B

CASE ALUM UNPAINTED 3.1"LX1.6"WVector Electronics -
W16-31-21B

CASE ALUM UNPAINTED 3.1"LX1.6"WVector Electronics -
W16280-2SG-P-315

CONN PLUG FMALE 2POS GOLD CRIMPConxall/Switchcraft -
W16280-3SG-522

MICRO-CON-X CABLE END, 3-PIN #20Conxall/Switchcraft