PI6C557-05QLE
| Manufacturer Part Number | PI6C557-05QLE |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR TSSOP |
| Package | 20-TSSOP |
| In Stock | 29054 pcs |
| Data sheet | PI6C557-05QPI6C557 19/Mar/2018Labeling Change 30/Sep/2016Labeling Change Revision 12/Apr/2017Diodes Environmental Compliance Cert |
Reference Price (In US Dollars)
| 74 |
|---|
| $1.564 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Diodes Incorporated series electronic components. We have 29054 pieces of Diodes Incorporated PI6C557-05QLE in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:4 |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Package | Tube |
| PLL | Yes |
| Output | HCSL, LVDS |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Main Purpose | Ethernet, PCI Express (PCIe) |
| Input | HCSL, Crystal |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Base Product Number | PI6C557 |
Recommended Products
-
PI6C557-06LEX

IC CLOCK GENERATOR 20-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-05LE

IC CLOCK GENERATOR 20-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-06LIEX

IC CLOCK GENERATOR 20-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C5912016-01FAIEX

IC CLK BUFFER 2:16 2GHZ 48TQFPDiodes Incorporated -
PI6C557-05QLEX

IC CLOCK GENERATOR TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C5912006ZHIEX

IC CLK BUFFER 2:6 2GHZ 32TQFNDiodes Incorporated -
PI6C557-10LEX

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-06LE

IC CLOCK GENERATOR 20-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-03BLE

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-03LE

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-03BQEX

IC CLOCK GENERATOR 16QSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-05LEX

IC CLOCK GENERATOR TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-03LEX

IC CLOCK GENERATOR TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-03BQE

IC CLOCK GENERATOR 16QSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-03BLEX

IC CLOCK GENERATOR 16TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-10LE

IC CLOCK GENERATOR 16-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-05BLE

IC CLOCK GENERATOR 20-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C5912012ZDIEX

IC CLK BUFFER 2:12 2GHZ 40TQFNDiodes Incorporated -
PI6C557-06LIE

IC CLOCK GENERATOR 20-TSSOPDiodes Incorporated -
PI6C557-05BLEX

IC CLOCK GENERATOR TSSOPDiodes Incorporated
