TS3002ITD822T
| Manufacturer Part Number | TS3002ITD822T |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Detailed Description | IC OSCILLATOR/TIMER 1V 8TDFN |
| Package | 8-TDFN (2x2) |
| In Stock | 4195 pcs |
| Data sheet | Cylindrical Battery HoldersCylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Silicon Labs series electronic components. We have 4195 pieces of Silicon Labs TS3002ITD822T in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 1.8V |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Supplier Device Package | 8-TDFN (2x2) |
| Series | NanoWatt Analog™ |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 5.2kHz ~ 290kHz |
| Current - Supply | 3.6 µA |
| Count | - |
| Base Product Number | TS3002 |
Recommended Products
-
TS3003039

SPIRIT PRINTER REPLACEMENT SPINDHellermannTyton -
TS30013-MI50QFNR

IC DC/DC CONV SYNC 3A 16QFNSemtech Corporation -
TS30041-M033QFNR

IC REG BUCK 3.3V 1A 16QFNSemtech Corporation -
TS3001ITD822

IC OSCILLATOR/TIMER 1V 8TDFNSilicon Labs -
TS3003040

SPINDLE -SLIDEHellermannTyton -
TS30013-MI25QFNR

IC DC/DC CONV SYNC 3A 16QFNSemtech Corporation -
TS30041-M018QFNR

IC REG BUCK 1.8V 1A 16QFNSemtech Corporation -
TS3003ITD1033T

IC OSCILLATOR/TIMER 10TDFNSilicon Labs -
TS30013-MI33QFNR

IC DC/DC CONV SYNC 3A 16QFNSemtech Corporation -
TS3003ITD1033

IC OSCILLATOR/TIMER 10TDFNSilicon Labs -
TS3001GB2A0NCG8

SENSOR DIGITAL -20C-125C 8VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
TS30041-M015QFNR

IC REG BUCK 1.5V 1A 16QFNSemtech Corporation -
TS30041-M025QFNR

IC REG BUCK 2.5V 1A 16QFNSemtech Corporation -
TS3001DB

BOARD EVAL FOR TS3001Touchstone Semiconductor -
TS3001GB2A0NCG

SENSOR DIGITAL -20C-125C 8VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
TS3002ITD822

IC OSCILLATOR/TIMER 1V 8TDFNSilicon Labs -
TS3003DB

BOARD EVAL FOR TS3003Touchstone Semiconductor -
TS3001ITD822T

IC OSCILLATOR/TIMER 1V 8TDFNSilicon Labs -
TS30041-M000QFNR

IC REG BUCK ADJUSTABLE 1A 16QFNSemtech Corporation -
TS3001ITD822T

IC OSC SILICON PROG 8-TDFNTouchstone Semiconductor