X9313US
| Manufacturer Part Number | X9313US |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Detailed Description | DIGIPOT, 50000OHM, 32 PSTN |
| Package | 8-SOIC |
| In Stock | 6889 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Intersil series electronic components. We have 6889 pieces of Intersil X9313US in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 5V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | ±300ppm/°C |
| Taper | Linear |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | XDCP™ |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 40 |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Package | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Taps | 32 |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Interface | Up/Down (U/D, INC, CS) |
| Features | - |
| Configuration | Potentiometer |
Recommended Products
-
X9313UP-3

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8DIPRenesas Electronics America Inc -
X9313UMZ-3T1

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8MSOPRenesas Electronics America Inc -
X9313UMZT1

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8MSOPRenesas Electronics America Inc -
X9313UP

DIGIPOT, 50000OHM, 32 PSTNIntersil -
X9313USIZ

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8SOICRenesas Electronics America Inc -
X9313US

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8SOICRenesas Electronics America Inc -
X9313USIZT1

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8SOICRenesas Electronics America Inc -
X9313UMZ

X9313 - DIGITAL POTENTIOMETERIntersil -
X9313UMZ

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8MSOPRenesas Electronics America Inc -
X9313US-3

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8SOICRenesas Electronics America Inc -
X9313USI

DIGIPOT, 50000OHM, 32 PSTNIntersil -
X9313US-3T2

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8SOICRenesas Electronics America Inc -
X9313USI

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8SOICRenesas Electronics America Inc -
X9313USM

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8SOICRenesas Electronics America Inc -
X9313UPZ

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8DIPRenesas Electronics America Inc -
X9313US-3T1

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8SOICRenesas Electronics America Inc -
X9313USIT1

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8SOICRenesas Electronics America Inc -
X9313UP

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8DIPRenesas Electronics America Inc -
X9313UPI

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8DIPRenesas Electronics America Inc -
X9313UMZ-3

IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8MSOPRenesas Electronics America Inc
