LTC2382CDE-16#TRPBF
| Manufacturer Part Number | LTC2382CDE-16#TRPBF |
|---|---|
| Manufacturer | Linear Technology |
| Detailed Description | IC ADC 16BIT SAR 16DFN |
| Package | 16-DFN (4x3) |
| In Stock | 6232 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Linear Technology series electronic components. We have 6232 pieces of Linear Technology LTC2382CDE-16#TRPBF in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply, Digital | 2.375V ~ 2.625V |
| Voltage - Supply, Analog | 2.375V ~ 2.625V |
| Supplier Device Package | 16-DFN (4x3) |
| Series | - |
| Sampling Rate (Per Second) | 500k |
| Reference Type | External |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Package / Case | 16-WFDFN Exposed Pad |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits | 16 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Type | Differential |
| Features | - |
| Data Interface | SPI |
| Configuration | S/H-ADC |
| Architecture | SAR |
Recommended Products
-
LTC2381IDE-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16DFNAnalog Devices Inc. -
LTC2381CMS-16#TRPBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc. -
LTC2382HMS-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc. -
LTC2382CMS-16#TRPBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc. -
LTC2382IDE-16#TRPBF

IC ADC 16BIT SAR 16DFNAnalog Devices Inc. -
LTC2381IMS-16#TRPBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc. -
LTC2381HMS-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc. -
LTC2382HMS-16#TRPBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc. -
LTC2382IMS-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc. -
LTC2382IDE-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16DFNAnalog Devices Inc. -
LTC2381HMS-16#TRPBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc. -
LTC2382CDE-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16DFNAnalog Devices Inc. -
LTC2382CMS-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPLinear Technology -
LTC2382CMS-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc. -
LTC2381IMS-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc. -
LTC2381IDE-16#TRPBF

IC ADC 16BIT SAR 16DFNAnalog Devices Inc. -
LTC2382CDE-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16DFNLinear Technology -
LTC2383CDE-16#PBF

IC ADC 16BIT SAR 16DFNAnalog Devices Inc. -
LTC2382CDE-16#TRPBF

IC ADC 16BIT SAR 16DFNAnalog Devices Inc. -
LTC2382IMS-16#TRPBF

IC ADC 16BIT SAR 16MSOPAnalog Devices Inc.
