CD74HC7046AM96
| Manufacturer Part Number | CD74HC7046AM96 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC PHASE LOCK LOOP 16SOIC |
| Package | 16-SOIC |
| In Stock | 71601 pcs |
| Data sheet | Cylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
| 2500 |
|---|
| $0.512 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 71601 pieces of N/A CD74HC7046AM96 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Type | Phase Lock Loop (PLL) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | 74HC |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154', 3.90mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | CMOS |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | CMOS |
| Frequency - Max | 38MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | 74HC7046 |
Recommended Products
-
CD74HC688PWR

IC COMPARATOR IDENTITY 20TSSOPN/A -
CD74HC7266E

IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14DIPN/A -
CD74HC7266MG4

IC GATE XOR 4CH 2-INP 14SOICN/A -
CD74HC688NS

MAGNITUDE COMPARATOR, HC/UH SERIN/A -
CD74HC7030E

64-WORD X 9-BIT FIFO REGISTERHarris Corporation -
CD74HC688PWT

IC COMPARATOR IDENTITY 20TSSOPN/A -
CD74HC7266MT

IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14SOICN/A -
CD74HC7046AMR2544

PHASE-LOCKED LOOP WITH VCO AND LHarris Corporation -
CD74HC7046AMT

IC PHASE LOCK LOOP 16SOICN/A -
CD74HC7046AM

IC PHASE LOCK LOOP 16SOICN/A -
CD74HC688NSR

IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SON/A -
CD74HC7046AE

IC PHASE LOCK LOOP 16DIPN/A -
CD74HC7266M

IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14SOICN/A -
CD74HC7266E

IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14DIPHarris Corporation -
CD74HC7046AE

IC PHASE LOCK LOOP 16DIPHarris Corporation -
CD74HC7046AM

IC PHASE LOCK LOOP 16SOICHarris Corporation -
CD74HC7046AMG4

IC PLL W/VCO/LOCK DETECT 16-SOICN/A -
CD74HC7266M96G4

IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14SOICN/A -
CD74HC688PW

IC COMPARATOR IDENTITY 20TSSOPN/A -
CD74HC7266M96

IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14SOICN/A