CDC339DW
| Manufacturer Part Number | CDC339DW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOIC |
| Package | 20-SOIC |
| In Stock | 7318 pcs |
| Data sheet | Cylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
| 50 |
|---|
| $4.439 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 7318 pieces of N/A CDC339DW in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:8 |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295', 7.50mm Width) |
| Package | Tube |
| Output | TTL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | TTL |
| Frequency - Max | 80 MHz |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | CDC339 |
Recommended Products
-
CDC339DBRG4

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SSOPN/A -
CDC340DWR

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC339DBG4

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SSOPN/A -
CDC337DWG4

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC337DWR

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC337DW

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC339DWRG4

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC341DWG4

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC339DWR

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC339DBR

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SSOPN/A -
CDC339NS

GP51-11057-93,94/01/28, ANALOGN/A -
CDC330DWR

LOW SKEW CLOCK DRIVER, 330 SERIEN/A -
CDC339DWG4

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC340DW

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC339DB

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SSOPN/A -
CDC340DWRG4

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC329ADRG4

IC CLK BUFFER 1:6 80MHZ 16SOICN/A -
CDC337DWRG4

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC340DWG4

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A -
CDC341DW

IC CLK BUFFER 1:8 80MHZ 20SOICN/A