CDCDLP223PWRG4
| Manufacturer Part Number | CDCDLP223PWRG4 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC SS CLOCK DRIVER 20TSSOP |
| Package | 20-TSSOP |
| In Stock | 5248 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 5248 pieces of N/A CDCDLP223PWRG4 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Type | Spread Spectrum Clock Driver |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:3 |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173', 4.40mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | LVTTL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Crystal |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Base Product Number | CDCDLP223 |
Recommended Products
-
CDCE421RGET

IC CLOCK GENERATOR 24VQFNN/A -
CDCE18005RGZR

IC CLOCK GENERATOR 48VQFNN/A -
CDCE18005EVM

EVALUATION MODULE FOR CDCE18005N/A -
CDCDB803RSLR

IC CLK BUFFER 1:8 250MHZ 48VQFNN/A -
CDCE421ARGET

IC CLOCK GENERATOR 24VQFNN/A -
CDCE421AEVM

EVAL MODULE FOR CDCE421AN/A -
CDCDB400RHBR

IC CLK BUFFER 1:4 250MHZ 32VQFNN/A -
CDCDB400RHBT

IC CLK BUFFER 1:4 250MHZ 32VQFNN/A -
CDCDLP223PWG4

IC SS CLOCK DRIVER 20TSSOPN/A -
CDCE421RGER

IC CLOCK GENERATOR 24VQFNN/A -
CDCDLP223PW

IC SS CLOCK DRIVER 20TSSOPN/A -
CDCDB800RSLR

IC CLK BUFFER 1:8 250MHZ 48VQFNN/A -
CDCE421EVM

CDCE421EVMN/A -
CDCE18005RGZT

IC CLOCK GENERATOR 48VQFNN/A -
CDCE421ARGER

IC CLOCK GENERATOR 24VQFNN/A -
CDCE421RGERG4

IC CLOCK GENERATOR 24VQFNN/A -
CDCDB800RSLT

IC CLK BUFFER 1:8 250MHZ 48VQFNN/A -
CDCDB800EVM

EVAL BOARD FOR CDCDB800N/A -
CDCDB803RSLT

IC CLK BUFFER 1:8 250MHZ 48VQFNN/A -
CDCDLP223PWR

IC SS CLOCK DRIVER 20TSSOPN/A