CDCEL937QPWRQ1
| Manufacturer Part Number | CDCEL937QPWRQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC CLK/FREQ SYNTH 20TSSOP |
| Package | 20-TSSOP |
| In Stock | 34044 pcs |
| Data sheet | Cylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
| 2000 |
|---|
| $1.301 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 34044 pieces of N/A CDCEL937QPWRQ1 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Type | Clock/Frequency Synthesizer |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Ratio - Input:Output | 1:7 |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173', 4.40mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | LVCMOS |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVCMOS, Crystal |
| Frequency - Max | 230MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | CDCEL937 |
Recommended Products
-
CDCEL9XXPROGEVM

EEPROM PROG MODULE FOR CDCEL9XXN/A -
CDCEL925PW

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPN/A -
CDCEL925PWG4

IC 2PLL VCXO CLK SYNTH 16-TSSOPN/A -
CDCEL937PWRG4

IC CLK/FREQ SYNTH 20TSSOPN/A -
CDCEL949PWR

IC CLK/FREQ SYNTH 24TSSOPN/A -
CDCEL925PWRG4

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPN/A -
CDCEL937PWR

IC CLK/FREQ SYNTH 20TSSOPN/A -
CDCEL937PW

IC CLK/FREQ SYNTH 20TSSOPN/A -
CDCEL925PERF-EVM

EVAL MOD PERFORMANCE FOR CDCE925N/A -
CDCEL925PWR

IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOPN/A -
CDCEL949PW

IC CLK/FREQ SYNTH 24TSSOPN/A -
CDCF2509PW

IC 3.3V PLL CLOCK-DRVR 24-TSSOPN/A -
CDCEL949PERF-EVM

EVAL MOD PERFORMANCE FOR CDCE949N/A -
CDCEL937R09PWR

IC CLK/FREQ SYNTH 20TSSOPN/A -
CDCEL937R08PWR

IC CLK/FREQ SYNTH 20TSSOPN/A -
CDCF2509PWG4

IC 3.3V PLL CLOCK-DRVR 24-TSSOPN/A -
CDCEL937PWG4

IC 3-PLL VCXO CLK SYNTH 20-TSSOPN/A -
CDCEL949PWRG4

IC CLK/FREQ SYNTH 24TSSOPN/A -
CDCEL949PWG4

IC 4-PLL VCXO CLK SYNTH 24-TSSOPN/A -
CDCEL913PWRG4

IC PLL CLOCK SYNTHESIZER 14TSSOPN/A