CDCM6208V1RGZR
| Manufacturer Part Number | CDCM6208V1RGZR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 48VQFN |
| Package | 48-VQFN (7x7) |
| In Stock | 15489 pcs |
| Data sheet | CDCM6208 05/Apr/2013CDCM6208 Datasheet Update 24/Feb/2014BOM/Assembly Site Updates 03/Dec/2014 |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| $4.14 | $3.803 | $3.646 | $3.212 | $3.054 | $2.857 | $2.789 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 15489 pieces of N/A CDCM6208V1RGZR in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.465V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7x7) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 2:8 |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | CML, LVCMOS, LVDS, LVPECL, Crystal |
| Frequency - Max | 800MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Product Number | CDCM6208 |
Recommended Products
-
CDCM6208V1WRGZR

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48VQFNN/A -
CDCM61004RHBT

IC CLOCK GENERATOR 32VQFNN/A -
CDCM6208V2RGZR

IC CLOCK GENERATOR 48VQFNN/A -
CDCM6208V1HRGZR

IC CLOCK GENERATOR 48VQFNN/A -
CDCM6208V1EVM

EVAL MODULE FOR CDCM6208V1N/A -
CDCM6208V2GRGZT

IC CLOCK GENERATOR 48VQFNN/A -
CDCM6208V1WRGZT

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48VQFNN/A -
CDCM7005BGA-EVM

EVALUATION MOD FOR CDCM7005-BGAN/A -
CDCM6208V1ERGZR

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48VQFNN/A -
CDCM6208V1YRGZT

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48VQFNN/A -
CDCM6208V2EVM

EVAL MODULE FOR CDCM6208V2N/A -
CDCM6208V1FRGZT

IC CLOCK GENERATOR 48VQFNN/A -
CDCM6100XEVM

EVAL MODULE FOR CDCM6100XN/A -
CDCM6208V2GRGZR

IC CLOCK GENERATOR 48VQFNN/A -
CDCM61004RHBR

IC CLOCK GENERATOR 32VQFNN/A -
CDCM61004RHBR/2801

IC CLK GEN 1:4 LOW JITTER 32QFNN/A -
CDCM6208V2RGZT

IC CLOCK GENERATOR 48VQFNN/A -
CDCM6208V1RGZT

IC CLOCK GENERATOR 48VQFNN/A -
CDCM6208V1ERGZT

IC CLOCK SYNCHRONIZER 48VQFNN/A -
CDCM6208V1FRGZR

IC CLOCK GENERATOR 48VQFNN/A