DDC232CZXGR-2
| Manufacturer Part Number | DDC232CZXGR-2 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | PROTOTYPE |
| Package | 64-NFBGA (8x8) |
| In Stock | 3826 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 3826 pieces of N/A DDC232CZXGR-2 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 3.6V |
| Voltage - Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V |
| Supplier Device Package | 64-NFBGA (8x8) |
| Series | - |
| Sampling Rate (Per Second) | 3.3k |
| Reference Type | External |
| Ratio - S/H:ADC | 0:1 |
| Package / Case | 64-LFBGA |
| Package | Bulk |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Number of Inputs | 32 |
| Number of Bits | 20 |
| Number of A/D Converters | 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Type | Single Ended |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Data Interface | Serial |
| Configuration | ADC |
| Architecture | Sigma-Delta |
Recommended Products
-
DDC264CZAWR-2

PROTOTYPEN/A -
DDC1524S24

DC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 15WXP Power -
DDC264CZAWR

IC ADC 20BIT SIG-DELTA 100NFBGAN/A -
DDC264CZAW

IC ADC 20BIT SIG-DELTA 100NFBGAN/A -
DDC2256ZZF

PROTOTYPEN/A -
DDC264CZAWR-1

ANALOG DATA CONVERTRN/A -
DDC264EVM

EVAL MODULE FOR DDC264N/A -
DDC2353-000

ZERO BIAS SILICON SCHOTTKY BARRISkyworks Solutions Inc. -
DDC1524S15

DC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 15WXP Power -
DDC3024S05

DC/DC DIN RAIL SUPPLY 5V 30WXP Power -
DDC232CZXGT

IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 64NFBGAN/A -
DDC232CZXGR

IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 64NFBGAN/A -
DDC264CKZAW

IC ADC 20BIT SIG-DELTA 100NFBGAN/A -
DDC232CGXGT

IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 64NFBGAN/A -
DDC264CKZAWR

IC ADC 20BIT SIG-DELTA 100NFBGAN/A -
DDC232CGXGR

IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 64NFBGAN/A -
DDC232CKZXGT

IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 64NFBGAN/A -
DDC232CKZXGR

IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 64NFBGAN/A -
DDC2256AZZF

IC ADC 24BIT SIG-DELTA 323NFBGAN/A -
DDC232CGXGR-2

IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 64NFBGAN/A