LMK62E2-100M00SIAR
| Manufacturer Part Number | LMK62E2-100M00SIAR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC OSC CLOCK 100MHZ 6QFM |
| Package | 6-QFM (5x3.2) |
| In Stock | 12684 pcs |
| Data sheet | LMK62xx Datasheet |
Reference Price (In US Dollars)
| 2500 |
|---|
| $3.111 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 12684 pieces of N/A LMK62E2-100M00SIAR in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Type | Clock Oscillator |
| Supplier Device Package | 6-QFM (5x3.2) |
| Series | - |
| Package / Case | 6-SMD Module |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 100MHz |
| Current - Supply | 90 mA |
| Count | - |
| Base Product Number | LMK62E2 |
Recommended Products
-
LMK62A2-156M25SIAT

IC OSC CLOCK 156.25MHZ 6QFMN/A -
LMK6CE02500CDLFR

LOW-JITTER, HIGH-PERFORMANCE, BUN/A -
LMK62E0-156M25SIAT

IC OSC CLOCK 156.25MHZ 6QFMN/A -
LMK6CE02500CDLFT

LOW-JITTER, HIGH-PERFORMANCE, BUN/A -
LMK62A2-200M00SIAT

IC OSC CLOCK 200MHZ 6QFMN/A -
LMK62A2-150M00SIAR

IC OSC CLOCK 150MHZ 6QFMN/A -
LMK62E0-156M25SIAR

IC OSC CLOCK 156.25MHZ 6QFMN/A -
LMK62A2-266M66SIAR

IC OSC CLOCK 266.66MHZ 6QFMN/A -
LMK62I0-156M25SIAT

IC OSC CLOCK 156.25MHZ 6QFMN/A -
LMK62E2-100M00SIAT

IC OSC CLOCK 100MHZ 6QFMN/A -
LMK62E2-156M25SIAR

IC OSC CLOCK 156.25MHZ 6QFMN/A -
LMK62E2-156M25EVM

LMK62E2-156M25EVMN/A -
LMK62A2-150M00SIAT

IC OSC CLOCK 150MHZ 6QFMN/A -
LMK62A2-266M66SIAT

IC OSC CLOCK 266.66MHZ 6QFMN/A -
LMK62I0-100M00SIAR

IC OSC CLOCK 100MHZ 6QFMN/A -
LMK62A2-200M00SIAR

IC OSC CLOCK 200MHZ 6QFMN/A -
LMK62A2-156M25SIAR

IC OSC CLOCK 156.25MHZ 6QFMN/A -
LMK62I0-100M00SIAT

IC OSC CLOCK 100MHZ 6QFMN/A -
LMK62E2-156M25SIAT

IC OSC CLOCK 156.25MHZ 6QFMN/A -
LMK62I0-156M25SIAR

IC OSC CLOCK 156.25MHZ 6QFMN/A