PLL1707DBQ
| Manufacturer Part Number | PLL1707DBQ |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOP |
| Package | 20-SSOP |
| In Stock | 31050 pcs |
| Data sheet | PLL1707,08 |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| $2.246 | $2.016 | $1.906 | $1.652 | $1.567 | $1.406 | $1.198 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 31050 pieces of N/A PLL1707DBQ in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Type | PLL Multi-Clock Generator |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| Package / Case | 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Package | Tube |
| PLL | Yes |
| Output | CMOS |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | CMOS, Crystal |
| Frequency - Max | 36.864MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | PLL1707 |
Recommended Products
-
PLL1705DBQ

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPN/A -
PLL1705S1DBQR

PROTOTYPEN/A -
PLL1994NASR

LENS ROUND 47.6MM 1 POS NARROWKhatod North America LLC -
PLL1706DBQRG4

IC PLL MULTI-CLK GEN DUAL 20QSOPN/A -
PLL1706DBQR

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPN/A -
PLL1708DBQ

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPN/A -
PLL1707DBQRG4

IC PLL MULTI-CLK GEN DUAL 20QSOPN/A -
PLL1706DBQ

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPBurr Brown -
PLL1700EG4

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPN/A -
PLL1706DBQG4

IC PLL MULTI-CLK GEN DUAL 20QSOPN/A -
PLL1994MESR

LENS ROUND 47.6MM 1 POS MEDIUMKhatod North America LLC -
PLL1707DBQG4

IC 3.3V PLL MULTI-CLK GEN 20QSOPN/A -
PLL1707DBQR

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPN/A -
PLL1706DBQ

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPN/A -
PLL1705DBQG4

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPN/A -
PLL1707IDBQRQ1

IC PLL MULTI-CLK GEN DUAL 20SSOPN/A -
PLL1705DBQR

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPN/A -
PLL1708DBQRG4

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPN/A -
PLL1708DBQG4

IC PLL MULTI-CLK GEN DUAL 20QSOPN/A -
PLL1708DBQR

IC PLL MULTI-CLK GEN 20SSOPN/A