SN74LV4046ANS
| Manufacturer Part Number | SN74LV4046ANS |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC PHASE LOCK LOOP 16SO |
| Package | 16-SO |
| In Stock | 114191 pcs |
| Data sheet | Carrier Tape Revision B 30/Mar/2015Carrier Tape Revision C 09/Apr/2015SN74LV4046A |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 100 | 250 | 500 | 1000 | 2500 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| $0.717 | $0.644 | $0.608 | $0.518 | $0.486 | $0.425 | $0.353 | $0.344 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 114191 pieces of N/A SN74LV4046ANS in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Type | Phase Lock Loop (PLL) |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Series | 74LV |
| Ratio - Input:Output | 1:3 |
| Package / Case | 16-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Package | Tube |
| PLL | Yes |
| Output | CMOS, TTL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | CMOS, TTL |
| Frequency - Max | 38MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | 74LV4046 |
Recommended Products
-
SN74LV4046ADG4

IC PLL CMOS LOGIC W/VCO HS16SOICN/A -
SN74LV4046ANG4

IC PHASE LOCK LOOP 16DIPN/A -
SN74LV4040ARGYR

IC BINARY COUNTER 12-BIT 16VQFNN/A -
SN74LV4046APWG4

IC PHASE LOCK LOOP 16TSSOPN/A -
SN74LV4046ANE4

SN74LV4046A HIGH-SPEED CMOS LOGIN/A -
SN74LV4046APWR

IC PHASE LOCK LOOP 16TSSOPN/A -
SN74LV4046AN

IC PHASE LOCK LOOP 16DIPN/A -
SN74LV4046ADRG4

IC PHASE LOCK LOOP 16SOICN/A -
SN74LV4051ADGVR

IC MUX 8:1 75OHM 16TVSOPN/A -
SN74LV4051AD

IC MUX 8:1 75OHM 16SOICN/A -
SN74LV4046APW

IC PHASE LOCK LOOP 16TSSOPN/A -
SN74LV4051ADBRG4

IC MUX/DEMUX 8X1 16SSOPN/A -
SN74LV4046APWRG4

IC LOGIC PLL W/VCO 16-TSSOPN/A -
SN74LV4051ADBR

IC MUX 8:1 75OHM 16SSOPN/A -
SN74LV4046ADGVR

IC PHASE LOCK LOOP 16TVSOPN/A -
SN74LV4051ADG4

IC MUX/DEMUX 8X1 16SOICN/A -
SN74LV4046ANSR

IC PHASE LOCK LOOP 16SON/A -
SN74LV4046ADR

IC PHASE LOCK LOOP 16SOICN/A -
SN74LV4046AD

IC PHASE LOCK LOOP 16SOICN/A -
SN74LV4040ARGYRG4

IC 12-BIT ASYNC BIN CNTR 16-VQFNN/A