TLC2543CFNG3
| Manufacturer Part Number | TLC2543CFNG3 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Detailed Description | IC ADC 12BIT SAR 20PLCC |
| Package | 20-PLCC (9x9) |
| In Stock | 6047 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
| 46 |
|---|
| $5.754 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all N/A series electronic components. We have 6047 pieces of N/A TLC2543CFNG3 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Supplier Device Package | 20-PLCC (9x9) |
| Series | - |
| Sampling Rate (Per Second) | 66k |
| Reference Type | External |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Package / Case | 20-LCC (J-Lead) |
| Package | Tube |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Number of Inputs | 11 |
| Number of Bits | 12 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Type | Single Ended |
| Features | - |
| Data Interface | SPI |
| Configuration | MUX-S/H-ADC |
| Base Product Number | TLC2543 |
| Architecture | SAR |
Recommended Products
-
TLC2543CFN

IC ADC 12BIT SAR 20PLCCN/A -
TLC2543IDWG4

IC ADC 12BIT SAR 20SOICN/A -
TLC252CPWR

IC CMOS 2 CIRCUIT 8TSSOPN/A -
TLC2543IDBRG4Q1

IC ADC 12BIT SAR 20SSOPN/A -
TLC2543IDBRG4

IC ADC 12BIT 11CH SW-CAP 20-SSOPN/A -
TLC2543IDBRG4HE

12 BIT A/D CONVERTERN/A -
TLC252CPWLE

IC CMOS 2 CIRCUIT 8TSSOPN/A -
TLC2543CDW

IC ADC 12BIT SAR 20SOICN/A -
TLC2543CDWRG4

IC ADC 12BIT 11CH SW-CAP 20-SOICN/A -
TLC2543CDBG4

IC ADC 12BIT 11CH SW-CAP 20-SSOPN/A -
TLC2543IDW

IC ADC 12BIT SAR 20SOICN/A -
TLC2543CDBR

IC ADC 12BIT SAR 20SSOPN/A -
TLC2543CDB

IC ADC 12BIT SAR 20SSOPN/A -
TLC2543CN

IC ADC 12BIT SAR 20DIPN/A -
TLC2543CDWG4

IC ADC 12BIT SAR 20SOICN/A -
TLC2543IDBR

IC ADC 12BIT SAR 20SSOPN/A -
TLC2543IDB

IC ADC 12BIT SAR 20SSOPN/A -
TLC2543CFNR

IC ADC 12BIT SAR 20PLCCN/A -
TLC2543CDWR

IC ADC 12BIT SAR 20SOICN/A -
TLC2543IDBRQ1

IC ADC 12BIT SAR 20SSOPN/A