DSC400-0144Q0140KE1T
| Manufacturer Part Number | DSC400-0144Q0140KE1T |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 20QFN |
| Package | 20-QFN (5x3.2) |
| In Stock | 5983 pcs |
| Data sheet | DSC400 DatasheetMarking Change 17/Nov/2020DSC400/DSC557 14/Jul/2021 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Microchip Technology series electronic components. We have 5983 pieces of Microchip Technology DSC400-0144Q0140KE1T in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 3.6V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 20-QFN (5x3.2) |
| Series | DSC400 |
| Ratio - Input:Output | 2:4 |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 176.875MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
Recommended Products
-
DSC400-0144Q0140KE2

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0202Q0106KE1T

MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 20SMDMicrochip Technology -
DSC400-0144Q0140KE2T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0133Q0157KI1T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0133Q0157KE2

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0144Q0140KI2T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0202Q0106KE2T

MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 20SMDMicrochip Technology -
DSC400-0202Q0106KE2

MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 20SMDMicrochip Technology -
DSC400-0133Q0157KE1T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0133Q0157KE1

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0144Q0140KE1

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0133Q0157KI2

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0133Q0157KI1

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0144Q0140KI1

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0133Q0157KI2T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0202Q0106KE1

MEMS OSC XO 2.25V-3.6V 20SMDMicrochip Technology -
DSC400-0133Q0128KI2T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0144Q0140KI2

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0144Q0140KI1T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-0133Q0157KE2T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology