DSC400-1113Q0164KE1
| Manufacturer Part Number | DSC400-1113Q0164KE1 |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 20QFN |
| Package | 20-QFN (5x3.2) |
| In Stock | 4714 pcs |
| Data sheet | DSC400/DSC557 14/Jul/2021 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Microchip Technology series electronic components. We have 4714 pieces of Microchip Technology DSC400-1113Q0164KE1 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 3.6V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 20-QFN (5x3.2) |
| Series | DSC400 |
| Ratio - Input:Output | 2:4 |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tube |
| PLL | Yes |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | LVCMOS, LVDS |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 460MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
Recommended Products
-
DSC400-1111Q0150KI2

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1111Q0160KI2

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1111Q0160KE2T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1113Q0164KI1

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1111Q0150KI2T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1114Q0122KE1

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1113Q0164KI2T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1113Q0164KE1T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1111Q0160KI1T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1111Q0160KE1

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1113Q0164KI1T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1113Q0164KE2

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1114Q0122KE1T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1111Q0160KE2

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1114Q0122KE2

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1113Q0164KE2T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1111Q0160KE1T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1113Q0164KI2

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1111Q0160KI2T

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology -
DSC400-1111Q0160KI1

IC CLOCK GENERATOR 20QFNMicrochip Technology