DSC612PA3A-0119T
| Manufacturer Part Number | DSC612PA3A-0119T |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 6VFLGA |
| Package | 6-VFLGA (1.6x1.2) |
| In Stock | 5866 pcs |
| Data sheet | Marking Change 17/Nov/2020 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Microchip Technology series electronic components. We have 5866 pieces of Microchip Technology DSC612PA3A-0119T in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.63V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 6-VFLGA (1.6x1.2) |
| Series | DSC612 |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Package / Case | 6-VFLGA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | LVCMOS |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | - |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | DSC612 |
Recommended Products
-
DSC612NL3A-019A

MEMS CMOS OSC SMDMicrochip Technology -
DSC612PA3A-0176

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA3A-0118T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA1A-01H5

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA3A-01EQT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA3A-011AT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA3A-0119

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA3A-0176T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PE3A-013KT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PE3A-014VT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA3A-01EQ

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA1A-01H5T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA3A-0118

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA3A-010K

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PA3A-010KT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612NL3A-019AT

MEMS CMOS OSC SMDMicrochip Technology -
DSC612PA3A-011A

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612NL3A-014ET

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PE3A-013K

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PE3A-014V

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology