DSC612PL2A-01ER
| Manufacturer Part Number | DSC612PL2A-01ER |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 6VFLGA |
| Package | 6-VFLGA (1.6x1.2) |
| In Stock | 6894 pcs |
| Data sheet | Marking Change 17/Nov/2020 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Microchip Technology series electronic components. We have 6894 pieces of Microchip Technology DSC612PL2A-01ER in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.63V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 6-VFLGA (1.6x1.2) |
| Series | DSC612 |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Package / Case | 6-VFLGA |
| Package | Bag |
| PLL | Yes |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | LVCMOS |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | - |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
Recommended Products
-
DSC612PL2A-0132T

2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 20M 25MMicrochip Technology -
DSC612PL2A-01ERT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PL3A-01D5T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RA1A-0102T

MEMS CLOCK GEN DUAL OUTPUT SMDMicrochip Technology -
DSC612PL3A-01D5

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PL3A-012Y

2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 25M 0.03Microchip Technology -
DSC612RA1A-0174

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RA1A-0173T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PI3A-0130

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PI3A-0130T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PL3A-012YT

2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 25M 0.03Microchip Technology -
DSC612RA1A-0173

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PL2A-0130T

2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 24M 25MMicrochip Technology -
DSC612PI3A-012Y

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PL2A-0132

2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 20M 25MMicrochip Technology -
DSC612PI3A-013JT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PI3A-012YT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612PL2A-0130

2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 24M 25MMicrochip Technology -
DSC612PI3A-013J

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RA1A-0102

MEMS CLOCK GEN DUAL OUTPUT SMDMicrochip Technology