DSC612RL2A-0130
| Manufacturer Part Number | DSC612RL2A-0130 |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 6VFLGA |
| Package | 6-VFLGA (2.5x2) |
| In Stock | 4834 pcs |
| Data sheet | DSC612Rxxx/DSC613Rxxx 19/Nov/2021Marking Change 17/Nov/2020 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Microchip Technology series electronic components. We have 4834 pieces of Microchip Technology DSC612RL2A-0130 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.63V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 6-VFLGA (2.5x2) |
| Series | DSC612 |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Package / Case | 6-VFLGA |
| Package | Tube |
| PLL | Yes |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | LVCMOS |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | - |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
Recommended Products
-
DSC612RI3A-01M3

MEMS CLOCK GEN DUAL OUTPUT SMDMicrochip Technology -
DSC612RL1A-019T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RL2A-0137T

2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 26.973MMicrochip Technology -
DSC612RL2A-0137

2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 26.973MMicrochip Technology -
DSC612RL2A-013ET

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RL2A-013C

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RL2A-013D

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RI3A-01K3T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RI3A-01M3T

MEMS CLOCK GEN DUAL OUTPUT SMDMicrochip Technology -
DSC612RL1A-014S

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RL2A-0168

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RL1A-019TT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RL2A-013E

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RI3A-01P3T

MEMS CLOCK GEN DUAL OUTPUT SMDMicrochip Technology -
DSC612RL2A-013CT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RL1A-014ST

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RI3A-01P3

MEMS CLOCK GEN DUAL OUTPUT SMDMicrochip Technology -
DSC612RL2A-013DT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RI3A-01K3

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC612RL2A-0130T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology