DSC613RI3A-014CT
| Manufacturer Part Number | DSC613RI3A-014CT |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 6VFLGA |
| Package | 6-VFLGA (2x1.6) |
| In Stock | 5030 pcs |
| Data sheet | DSC612Rxxx/DSC613Rxxx 19/Nov/2021Marking Change 17/Nov/2020DSC613 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Microchip Technology series electronic components. We have 5030 pieces of Microchip Technology DSC613RI3A-014CT in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.63V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 6-VFLGA (2x1.6) |
| Series | DSC613 |
| Ratio - Input:Output | 1:3 |
| Package / Case | 6-VFLGA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Output | LVCMOS |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | - |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | DSC613 |
Recommended Products
-
DSC613RI3A-010UB

3-OUTPUT MEMS CLOCK GENERATOR, 2Microchip Technology -
DSC613RI3A-012W

3-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 16M -40CMicrochip Technology -
DSC613RI3A-0131T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC613RI3A-016P

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC613RI3A-01M7

MEMS CLOCK GEN DUAL 3-OUTPUT SMDMicrochip Technology -
DSC613RI3A-012WT

3-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 16M -40CMicrochip Technology -
DSC613RI3A-010U

3-OUTPUT MEMS CLOCK GENERATOR 2.Microchip Technology -
DSC613RI2A-01P6

MEMS CLOCK GEN DUAL 3-OUTPUT SMDMicrochip Technology -
DSC613RI3A-01M8

MEMS CLOCK GEN DUAL 3-OUTPUT SMDMicrochip Technology -
DSC613RI3A-01J3

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC613RI3A-01A4T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC613RI3A-01A4

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC613RI3A-014C

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC613RI3A-01J3T

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC613RI3A-010UT

3-OUTPUT MEMS CLOCK GENERATOR, 2Microchip Technology -
DSC613RI3A-01M8T

MEMS CLOCK GEN DUAL 3-OUTPUT SMDMicrochip Technology -
DSC613RI3A-016PT

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC613RI3A-01M7T

MEMS CLOCK GEN DUAL 3-OUTPUT SMDMicrochip Technology -
DSC613RI3A-0131

IC CLOCK GENERATOR 6VFLGAMicrochip Technology -
DSC613RI2A-01P6T

MEMS CLOCK GEN DUAL 3-OUTPUT SMDMicrochip Technology