PL685-P8-048OC-R
| Manufacturer Part Number | PL685-P8-048OC-R |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Detailed Description | IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP |
| Package | 16-TSSOP |
| In Stock | 5984 pcs |
| Data sheet | Cylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Microchip Technology series electronic components. We have 5984 pieces of Microchip Technology PL685-P8-048OC-R in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.97V ~ 3.63V |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173', 4.40mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | PECL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVPECL, Crystal |
| Frequency - Max | 168.75MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | PL685 |
Recommended Products
-
PL685-P8-020OC

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-028OC-R

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL683000XC

IC CLK BUFFER 32LQFPMicrochip Technology -
PL685-P8-038OC

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-058OC

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-108OC-R

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-020OC-R

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-038OC-R

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-088OC-R

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-88DC

IC CLOCK BUFFER DIEMicrochip Technology -
PL685-P8-068OC

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-058OC-R

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-048OC

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-088OC

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-078OC

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-28DC

IC CLOCK BUFFER DIEMicrochip Technology -
PL685-P8-068OC-R

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-028OC

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-078OC-R

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology -
PL685-P8-108OC

IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOPMicrochip Technology
