8N3PG10MBKI-062LFT
| Manufacturer Part Number | 8N3PG10MBKI-062LFT |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc |
| Detailed Description | IC CLOCK SYNTHESIZER 10VFQFPN |
| Package | 10-VFQFPN (5x7) |
| In Stock | 6392 pcs |
| Data sheet | Label Change-All Devices 01/Dec/2022Mult Dev EOL 19/Jan/2022Mult Dev EOL 28/Feb/2022 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Renesas Electronics America Inc series electronic components. We have 6392 pieces of Renesas Electronics America Inc 8N3PG10MBKI-062LFT in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V |
| Type | Clock Synthesizer |
| Supplier Device Package | 10-VFQFPN (5x7) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Package / Case | 10-VQFN Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | No |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL |
| Frequency - Max | 311.04MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
Recommended Products
-
8N3PG10MBKI-062LF

IC CLOCK SYNTHESIZER 10VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
8N3DV85LC-0183CDI

IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3PF10VA-159NRGI

IC FREQ SYNTH 10VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
8N3Q001EG-0004CDI8

IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3PG10MBKI-161LF

IC LVPECL SYNTHESIZER 10VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
8N3DV85LC-0182CDI8

IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3DV85LC-0185CDI8

IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3Q001EG-0003CDI

IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3DV85LC-0184CDI

IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3DV85LC-0185CDI

IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3Q001EG-0003CDI8

IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3Q001EG-0002CDI

IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3DV85LC-0182CDI

IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3PG10MBKI-161LFT

IC LVPECL SYNTHESIZER 10VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
8N3Q001EG-0002CDI8

IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3Q001EG-0004CDI

IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3Q001EG-0001CDI

IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3Q001EG-0001CDI8

IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3DV85LC-0184CDI8

IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3DV85LC-0183CDI8

IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc