8N3SV75FC-0096CDI8
| Manufacturer Part Number | 8N3SV75FC-0096CDI8 |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc |
| Detailed Description | IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC |
| Package | 6-CLCC (7x5) |
| In Stock | 6713 pcs |
| Data sheet | FemtoClock® NG Ordering GuideAll Dev Label Chg 1/Dec/2022 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Renesas Electronics America Inc series electronic components. We have 6713 pieces of Renesas Electronics America Inc 8N3SV75FC-0096CDI8 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V |
| Type | VCXO |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (7x5) |
| Series | FemtoClock® NG |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 100MHz |
| Current - Supply | 120 mA |
| Count | - |
| Base Product Number | 8N3SV75 |
Recommended Products
-
8N3SV75FC-0093CDI8

IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0094CDI8

IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0093CDI

IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0095CDI8

IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0100CDI

IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0096CDI

IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0092CDI

IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0097CDI8

IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0099CDI

IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0092CDI8

IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0101CDI

IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0101CDI8

IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0094CDI

IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0100CDI8

IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0098CDI8

IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0098CDI

IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0095CDI

IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0099CDI8

IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0097CDI

IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N3SV75FC-0091CDI8

IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc
