8N4SV75BC-0091CDI
| Manufacturer Part Number | 8N4SV75BC-0091CDI |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc |
| Detailed Description | IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC |
| Package | 6-CLCC (7x5) |
| In Stock | 6478 pcs |
| Data sheet | FemtoClock® NG Ordering GuideCylindrical Battery Holders |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Renesas Electronics America Inc series electronic components. We have 6478 pieces of Renesas Electronics America Inc 8N4SV75BC-0091CDI in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 2.625V |
| Type | VCXO |
| Supplier Device Package | 6-CLCC (7x5) |
| Series | FemtoClock® NG |
| Package / Case | 6-CLCC |
| Package | Tray |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 70.656MHz |
| Current - Supply | 136 mA |
| Count | - |
| Base Product Number | 8N4SV75 |
Recommended Products
-
8N4SV75BC-0086CDI

IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0095CDI

IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0089CDI

IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0086CDI8

IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0095CDI8

IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0087CDI

IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0089CDI8

IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0088CDI8

IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0091CDI8

IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0088CDI

IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0094CDI8

IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0090CDI

IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0092CDI8

IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0096CDI

IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0093CDI

IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0090CDI8

IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0093CDI8

IC OSC VCXO 737.28MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0087CDI8

IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0094CDI

IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc -
8N4SV75BC-0092CDI

IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCCRenesas Electronics America Inc
