8T49N222B-121NLGI
| Manufacturer Part Number | 8T49N222B-121NLGI |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc |
| Detailed Description | IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFN |
| Package | 48-VQFN (7x7) |
| In Stock | 6659 pcs |
| Data sheet | FemtoClock NG UFT Order GuideVFQFPN 21/Dec/2016Cylindrical Battery HoldersTiming Fabric Overview |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Renesas Electronics America Inc series electronic components. We have 6659 pieces of Renesas Electronics America Inc 8T49N222B-121NLGI in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 2.375V ~ 3.465V |
| Supplier Device Package | 48-VQFN (7x7) |
| Series | FemtoClock® NG |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tray |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | LVDS |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Crystal |
| Frequency - Max | 156.25MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Base Product Number | 8T49N222 |
Recommended Products
-
8T49N222B-108NLGI8

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-124NLGI8

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-123NLGI8

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-109NLGI8

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-100NLGI

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-126NLGI

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-108NLGI

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-124NLGI

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-122NLGI

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-110NLGI

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-101NLGI

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-101NLGI8

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-121NLGI8

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-109NLGI

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-122NLGI8

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-125NLGI8

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-123NLGI

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-125NLGI

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-110NLGI8

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc -
8T49N222B-100NLGI8

IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFNRenesas Electronics America Inc