9FGV1002B211NBGI8
| Manufacturer Part Number | 9FGV1002B211NBGI8 |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPN |
| Package | 24-VFQFPN (4x4) |
| In Stock | 5781 pcs |
| Data sheet | All Dev Label Chg 1/Dec/2022Mult Dev EOL 6/Nov/2020Mult Dev EOL 26/Aug/2020 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Renesas Electronics America Inc series electronic components. We have 5781 pieces of Renesas Electronics America Inc 9FGV1002B211NBGI8 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 24-VFQFPN (4x4) |
| Series | PhiClock™ |
| Ratio - Input:Output | 1:6 |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | CML, HCSL, LP-HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | HCSL, LVCMOS, LVDS, Crystal |
| Frequency - Max | 200MHz, 325MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
Recommended Products
-
9FGV1002BQ506LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 24LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1002BQ507LTGI

IC CLOCK GENERATOR 24LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1002B206NBGI8

IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
9FGV1002B209NBGI8

IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
9FGV1002B209NBGI

IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
9FGV1002B211NBGI

IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
9FGV1002B210NBGI

IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
9FGV1002B208NBGI8

IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
9FGV1002BQ508LTGI

IC CLOCK GENERATOR 24LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1002B207NBGI

IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
9FGV1002BQ506LTGI

IC CLOCK GENERATOR 24LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1002BQ508LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 24LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1002B207NBGI8

IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
9FGV1002BQ515LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 24LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1002BQ505LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 24LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1002B210NBGI8

IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPNRenesas Electronics America Inc -
9FGV1002BQ515LTGI

IC CLOCK GENERATOR 24LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1002C000NBGI

9FGV1002C000 4 O/P 1 FFB PHI CLORenesas Electronics America Inc -
9FGV1002BQ507LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 24LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1002B208NBGI

IC CLOCK GENERATOR 24VFQFPNRenesas Electronics America Inc
