9FGV1005Q506LTGI8
| Manufacturer Part Number | 9FGV1005Q506LTGI8 |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 16LGA |
| Package | 16-LGA (3x3) |
| In Stock | 4475 pcs |
| Data sheet | Label Change-All Devices 01/Dec/2022Mult Dev EOL 6/Nov/2020Mult Dev EOL 26/Aug/2020 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Renesas Electronics America Inc series electronic components. We have 4475 pieces of Renesas Electronics America Inc 9FGV1005Q506LTGI8 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 1.89V, 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V |
| Type | Clock Generator |
| Supplier Device Package | 16-LGA (3x3) |
| Series | PhiClock™ |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Package / Case | 16-TFLGA Exposed Pad |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Output | HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | HCSL, LVCMOS, LVDS, Crystal |
| Frequency - Max | 325MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
Recommended Products
-
9FGV1005Q505LTGI

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005CQ5ROOLTGI8

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005CQ536LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q513LTGI

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005CQ550LTGI

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q514LTGI

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q507LTGI

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q514LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q500LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q512LTGI

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q508LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q506LTGI

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005CQ550LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q512LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q508LTGI

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q505LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q500LTGI

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q513LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005CQ536LTGI

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc -
9FGV1005Q507LTGI8

IC CLOCK GENERATOR 16LGARenesas Electronics America Inc
