ICS525RI-11LFT
| Manufacturer Part Number | ICS525RI-11LFT |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc |
| Detailed Description | IC CLOCK GENERATOR 28QSOP |
| Package | 28-QSOP |
| In Stock | 6215 pcs |
| Data sheet |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Renesas Electronics America Inc series electronic components. We have 6215 pieces of Renesas Electronics America Inc ICS525RI-11LFT in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Type | Clock Generator, Fanout Distribution |
| Supplier Device Package | 28-QSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 2:2 |
| Package / Case | 28-SSOP (0.154', 3.90mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | CMOS |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | Clock, Crystal |
| Frequency - Max | 35MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | ICS525 |
Recommended Products
-
ICS527R-03LFT

IC FANOUT BUFFER 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525R-11T

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525R-03I

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525R-03IT

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS527R-01I

IC FANOUT BUFFER 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525R-04T

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525R-04

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525R-04LFT

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS527R-01IT

IC FANOUT BUFFER 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525RI-11

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525RI-11LF

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525RI-11T

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS527R-01

IC FANOUT BUFFER 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525R-11

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS527R-02T

IC FANOUT BUFFER 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS525R-04LF

IC CLOCK GENERATOR 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS527R-03LF

IC FANOUT BUFFER 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS527R-01T

IC FANOUT BUFFER 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS527R-02

IC FANOUT BUFFER 28QSOPRenesas Electronics America Inc -
ICS527R-03

IC FANOUT BUFFER 28QSOPRenesas Electronics America Inc
