IDT23S05-1DCI8
| Manufacturer Part Number | IDT23S05-1DCI8 |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc |
| Detailed Description | IC ZD BUFFER 8SOIC |
| Package | 8-SOIC |
| In Stock | 5273 pcs |
| Data sheet | IDT SuffixesIDT23S05 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Renesas Electronics America Inc series electronic components. We have 5273 pieces of Renesas Electronics America Inc IDT23S05-1DCI8 in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Type | Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:5 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154', 3.90mm Width) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | CMOS, LVTTL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input | LVTTL |
| Frequency - Max | 133MHz |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Product Number | IDT23S05-1 |
Recommended Products
-
IDT23S05-1HDCI8

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT2309NZ-1HPGI

IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16TSSOPRenesas Electronics America Inc -
IDT2309NZ-1HPG

IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16TSSOPRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05-1DCI

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05-1DC

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05E-1HDC

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05E-1HDC8

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT2309NZ-1HDCI

IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT2309NZ-1HDC8

IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT2309NZ-1HPGI8

IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16TSSOPRenesas Electronics America Inc -
IDT2309NZ-1HDCI8

IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05E-1DC8

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05-1DC8

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT2309NZ-1HPG8

IC CLK BUF 1:9 133.33MHZ 16TSSOPRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05-1HDCI

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05E-1DC

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05-1HDC8

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05E-1DCI

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05E-1DCI8

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc -
IDT23S05-1HDC

IC ZD BUFFER 8SOICRenesas Electronics America Inc
