ISL22444WFV20Z
| Manufacturer Part Number | ISL22444WFV20Z |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc |
| Detailed Description | IC DGT POT 10KOHM 256TAP 20TSSOP |
| Package | 20-TSSOP |
| In Stock | 6498 pcs |
| Data sheet | ISL22444Multiple Devices 10/Jun/2015Label Change-All Devices 01/Dec/2022 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Renesas Electronics America Inc series electronic components. We have 6498 pieces of Renesas Electronics America Inc ISL22444WFV20Z in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | ±2.25V ~ 5.5V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient (Typ) | ±85ppm/°C |
| Taper | Linear |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | XDCP™ |
| Resistance - Wiper (Ohms) (Typ) | 70 |
| Resistance (Ohms) | 10k |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Package | Tube |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Taps | 256 |
| Number of Circuits | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Interface | SPI |
| Features | - |
| Configuration | Potentiometer |
| Base Product Number | ISL22444 |
Recommended Products
-
ISL22444TFR20Z-TK

IC DGTL POT 100KOHM 256TAP 20QFNRenesas Electronics America Inc -
ISL22446UFV20Z-TK

IC DGT POT 50KOHM 128TAP 20TSSOPRenesas Electronics America Inc -
ISL22444UFV20Z-TK

IC DGT POT 50KOHM 256TAP 20TSSOPRenesas Electronics America Inc -
ISL22446WFRT20Z-TK

IC DGT POT 10KOHM 128TAP 20TQFNRenesas Electronics America Inc -
ISL22444UFV20Z-TK

DIGIPOT, 256 PSTNIntersil -
ISL22444UFR20Z

IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 20QFNRenesas Electronics America Inc -
ISL22446WFV20Z

IC DGT POT 10KOHM 128TAP 20TSSOPRenesas Electronics America Inc -
ISL22446WFV20Z-TK

IC DGT POT 10KOHM 128TAP 20TSSOPRenesas Electronics America Inc -
ISL22444TFV20Z-TK

IC DGT POT 100KOHM 256TP 20TSSOPRenesas Electronics America Inc -
ISL22444TFV20Z

IC DGT POT 100KOHM 256TP 20TSSOPRenesas Electronics America Inc -
ISL22444WFR20Z

IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 20QFNRenesas Electronics America Inc -
ISL22449UFV14Z

DIGIPOT, 4 FUNC, 128 POSITIONSIntersil -
ISL22444UFV20Z

IC DGT POT 50KOHM 256TAP 20TSSOPRenesas Electronics America Inc -
ISL22446WFRT20Z

IC DGT POT 10KOHM 128TAP 20TQFNRenesas Electronics America Inc -
ISL22444WFV20Z-TK

IC DGT POT 10KOHM 256TAP 20TSSOPRenesas Electronics America Inc -
ISL22446UFRT20Z-TK

IC DGT POT 50KOHM 128TAP 20TQFNRenesas Electronics America Inc -
ISL22446UFRT20Z

IC DGT POT 50KOHM 128TAP 20TQFNRenesas Electronics America Inc -
ISL22444UFR20Z-TK

IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 20QFNRenesas Electronics America Inc -
ISL22446UFV20Z

IC DGT POT 50KOHM 128TAP 20TSSOPRenesas Electronics America Inc -
ISL22444WFR20Z-TK

IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 20QFNRenesas Electronics America Inc
