ACS8509T
| Manufacturer Part Number | ACS8509T |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech Corporation |
| Detailed Description | IC SETS TIMER SONET SDH 100LQFP |
| Package | 100-LQFP (14x14) |
| In Stock | 5714 pcs |
| Data sheet | ACS8509XE1202AI 12/Jun/2017Label Changes 28/Jun/2019 |
Reference Price (In US Dollars)
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Semtech Corporation series electronic components. We have 5714 pieces of Semtech Corporation ACS8509T in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 4:6 |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Package | Tray |
| PLL | Yes |
| Output | CMOS, TTL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Main Purpose | SONET/SDH |
| Input | TTL |
| Frequency - Max | 8kHz |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
Recommended Products
-
ACS781LLRTR-100B-T

SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMDAllegro MicroSystems -
ACS780LLRTR-100U-T

SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMDAllegro MicroSystems -
ACS8520T

IC SETS TIMER SONET 100LQFPSemtech Corporation -
ACS781LLRTR-050U-T

SENSOR CUR HALL 50A 7POWERSMDAllegro MicroSystems -
ACS8522BT

IC SETS TIMER SONET 64LQFPSemtech Corporation -
ACS8525BT

IC SETS TIMER SONET 64LQFPSemtech Corporation -
ACS781KLRTR-150U-T

SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMDAllegro MicroSystems -
ACS8525T

IC SETS TIMER SONET 64LQFPSemtech Corporation -
ACS8514T

IC SETS TIMER SONET SDH 100LQFPSemtech Corporation -
ACS8525AT

IC SETS TIMER SONET 64LQFPSemtech Corporation -
ACS781LLSTR-100B-T

CORE-LESS, 100A CONTINUOUS CURREAllegro MicroSystems -
ACS8522T

IC SETS TIMER SONET 64LQFPSemtech Corporation -
ACS781LLRTR-050B-T

SENSOR CUR HALL 50A 7POWERSMDAllegro MicroSystems -
ACS780LLRTR-100B-T

SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMDAllegro MicroSystems -
ACS781LLRTR-100U-T

SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMDAllegro MicroSystems -
ACS8523T

IC MODULE 100LQFP ASIA MARKETSemtech Corporation -
ACS781KLRTR-150B-T

SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMDAllegro MicroSystems -
ACS8520BT

IC ESETS TIMER SONET 100LQFPSemtech Corporation -
ACS780LLSTR-100B-T

SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMDAllegro MicroSystems -
ACS8510REV2.1T

IC SETS TIMER SONET SDH 100LQFPSemtech Corporation