SI53112-A00AGM
| Manufacturer Part Number | SI53112-A00AGM |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Detailed Description | IC BUFFER ZDB PCIE 1:12 64-QFN |
| Package | 64-QFN (9x9) |
| In Stock | 29001 pcs |
| Data sheet | Si53112Mult Dev Foundry Chg 25/Oct/2019Skyworks Acquisition 9/Jul/2021Si53112 |
Reference Price (In US Dollars)
| 1 | 10 | 25 | 80 | 260 | 520 | 1040 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| $2.386 | $2.155 | $2.054 | $1.784 | $1.704 | $1.553 | $1.418 |
Delivery Time
Components-House.com is a Reliable Stocking Distributor of Electronic Parts. We specialize in all Skyworks Solutions Inc. series electronic components. We have 29001 pieces of Skyworks Solutions Inc. SI53112-A00AGM in stock available now. Request a quote from electronics components distributor at Components-House.com, our sales team will contact you within 24 hours.
RFQ Email: info@Components-House.net
RFQ Email: info@Components-House.net
Specifications
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:12 |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Package | Tray |
| PLL | Yes |
| Output | HCSL |
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Main Purpose | Intel QPI, PCI Express (PCIe) |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 133.33MHz |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Product Number | SI53112 |
Recommended Products
-
SI53108-A01AGM

IC BUFFER ZDB PCIE 1:8 48-QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53112-A00AGMR

IC BUFFER ZDB PCIE 1:12 64-QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53106-A01AGM

IC BUFFER ZDB PCIE 1:6 40-QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53102-A3-GM

IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53106-A01AGMR

IC BUFFER ZDB PCIE 1:6 40-QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53119-A03AGM

1:19 LOW-POWER PCIE FANOUT/ZERO-Skyworks Solutions Inc. -
SI53102-A1-GMR

IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53102-A2-GM

IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53119-A01AGM

IC BUFFER ZDB PCIE 1:19 72-QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53115-A01AGMR

IC BUFFER ZDB PCIE 1:15 64-QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53115-A01AGM

IC BUFFER ZDB PCIE 1:15 64-QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53112-A03AGMR

1:12 LOW-POWER PCIE FANOUT/ZERO-Skyworks Solutions Inc. -
SI53119-A03AGMR

1:19 LOW-POWER PCIE FANOUT/ZERO-Skyworks Solutions Inc. -
SI53102-A2-GMR

IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53112-A03AGM

1:12 LOW-POWER PCIE FANOUT/ZERO-Skyworks Solutions Inc. -
SI53119-A01AGMR

IC BUFFER ZDB PCIE 1:19 72-QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53108-EK

EVAL KIT FOR SI53108Skyworks Solutions Inc. -
SI53102-A3-GMR

IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53108-A01AGMR

IC BUFFER ZDB PCIE 1:8 48-QFNSkyworks Solutions Inc. -
SI53112-EK

EVAL KIT FOR SI53112Skyworks Solutions Inc.
